Wiadomości z Katowic

Jak poprawić działanie zmywarki?

  • Dodano: 2020-01-09 12:30

Zmywarka to urządzenie AGD, którego zasada działania jest dosyć prosta. Niestety bardzo często nie potrafimy zoptymalizować jej pracy, zarówno pod kątem skuteczności mycia, jak i zużycia różnych rodzajów mediów. Co zrobić, by działała ona na 100 procent swoich możliwości? Oto krótki poradnik, który powinien pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów.

Temperatura zmywania - na co zwrócić uwagę?

Optymalna temperatura zmywania ma znaczenie w kontekście zużycia energii, jak i skuteczności pracy. Zaleca się, by temperatura panująca wewnątrz niej wynosiła co najmniej 40 stopni Celsjusza. W takich warunkach tłuszcze czyści się znacznie łatwiej. Należy pamiętać, że zbyt wysoka temperatura zmywarki również nam nie służy. Grzałka znajdująca się w urządzeniu ma konstrukcję przepływową, co przedkłada się na większe zużycie energii. Jak zmierzyć temperaturę wewnątrz zmywarki? W nowszych modelach mamy wyświetlacz, który pokazuje nam aktualne parametry pracy. Alternatywą dla czujników może być... zwykły termometr do pieczenia, którego podczas mycia wkładamy do urządzenia.

Grzałka - jak ją wymienić?

Jeśli temperatura w zmywarce jest zbyt niska, należy wymienić grzałkę. Problem w tym, że każdy producent określa swoją metodę wymiany tego podzespołu. Przed rozpoczęciem pracy należy obowiązkowo przeczytać instrukcję wymiany grzałki. Zadanie to można też zlecić podmiotom zewnętrznym (np. serwisom sprzętu Fix AGD).

Ramiona zmywarki - mały, duży problem

Jak poprawić działanie zmywarki? Chociażby poprzez kontrolę stanu ramion myjących i ich wyczyszczenie. Odkręcenie samych ramion jest dość proste (mocowanie na jedną śrubę). Jeśli po ich zalaniu woda ucieka przez boczne otwory myjące, to wnętrze ramion jest czyste. Jeśli ich nie wyczyścimy, naczynia nie będą odpowiednio umyte. Pamiętajmy, że w większości modeli wymiana ramion wymaga wymontowania obydwu koszy na naczynia.

Jak poradzić sobie z pojemnikiem na detergent?

Jeśli po zakończeniu pracy zmywarki naczynia nadal są brudne, przyczyną może być awaria pojemnika na detergent. Posiada on specjalny mechanizm podający środek czyszczący. Jeśli on nie działa, należy odkręcić tylną pokrywę drzwi i delikatnie poruszać pojemnikiem wraz z całym mechanizmem. Pamiętajmy, by wszystkie prace przy zmywarce wykonywać dopiero po odłączeniu zasilania!

Podsumowując poprawne działanie zmywarki jest uzależnione przede wszystkim od drożności układu myjącego i systemu doprowadzającego detergent. Bardziej skomplikowane naprawy powinny być realizowane przez profesjonalny serwis zmywarek.

Zobacz ofertę: Naprawa zmywarek - Katowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.