Wiadomości z Katowic

Jak przygotować się do rozwodu?

  • Dodano: 2020-02-24 09:45

Liczba rozwodów ciągle rośnie. Coraz więcej osób decyduje się zakończyć swoje małżeństwo, jednak nie ma pojęcia, jak szybko i bezproblemowo załatwić formalności. Z pewnością pomoże nam w tym doświadczony adwokat z Zabrza. Jest to najlepsze wsparcie w trudnych chwilach. Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?

Szeroki zakres kwalifikacji

Wyspecjalizowany adwokat posiada szeroką wiedzę. Zajmie się organizacją dokumentacji potrzebnej do rozwodu. Sformułuje wniosek, a także zadba o jego poprawność. Ponadto poinformuje nas o tym, jakie mamy prawa, a także szanse na pozytywne zakończenie sprawy. Doskonale zna aktualnie obowiązujące przepisy, dzięki czemu już na starcie wiemy, ile możemy zyskać. Adwokat doradzi nam również, jaka forma rozwodu będzie adekwatna do sytuacji (rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez).

Wsparcie na rozprawie rozwodowej

Rozwody bywają bardzo trudne i emocjonujące. Nierzadko bywa tak, że małżonkowie kłamią oraz wzajemnie atakują się w sądzie. W ten sposób pragną wywalczyć np. opiekę nad dzieckiem. Wzajemne oczernianie nie jest jednak sposobem na to, aby osiągnąć swój cel. Adwokat podpowie nam, w jaki sposób gromadzić materiały dowodowe, które są kluczowe dla sprawy. Bardzo często nie mamy świadomości, że liczą się nawet najmniejsze szczegóły. Połączone ze sobą mają wielką moc. Wsparcie adwokata na sali sądowej ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu czujemy się o wiele pewniej. Ponadto adwokat reaguje, gdy nasze prawa są naruszane. Potrafi również zadać świadkom kluczowe pytania, które bezpośrednio wpływają na sprawę.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości adwokata w Zabrzu: dlociok.pl

Troska o interesy klienta

Nie każda rozprawa rozwodowa kończy się tak, jak tego chcemy. Adwokat w imieniu klienta może złożyć apelację. Dzięki temu sprawa zostanie zbadana ponownie, a co za tym idzie wyrok może być dla nas korzystny. Adwokat zajmie się wszelkimi sprawami formalnymi, co jest sporym ułatwieniem. Chroni on nasze interesy i dąży do pozytywnego zakończenie każdej sprawy. Walczy o nasze racje przed sądem - z tym zadaniem nie poradzilibyśmy sobie sami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.