Wiadomości z Katowic

Jak szybko schudnąć i uniknąć efektu jojo? Najlepsze wskazówki

  • Dodano: 2021-10-25 13:45

Zgubienie nadprogramowych kilogramów to tak naprawdę tylko połowa sukcesu. Chcąc uniknąć ponownego przybrania na wadze, należy odpowiednio o siebie zadbać. Powrót do dawnych nawyków może zaś skutkować efektem jojo. Czy można temu zapobiec? I co zrobić, żeby szybko i prosto schudnąć, bez obaw o zdrowie i samopoczucie? Sprawdź poniższy poradnik.

Aktywność fizyczna - stale podnoś poprzeczkę

Osoby planujące zawalczyć o szczupłą sylwetkę najczęściej kierują swoje pierwsze kroki w stronę siłowni. I jest to oczywiście świetna decyzja - sport to najlepszy sprzymierzeniec w osiąganiu wymarzonej wagi. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, które sprawią że treningi będą skuteczne, a także sprawią prawdziwą przyjemność. Oto one:

  • zacznij od mniej wymagających aktywności
  • nie zapomnij o regeneracji - przetrenowanie jest niebezpieczne i spowoduje spadek motywacji
  • podnoś poprzeczkę - mięśnie przyzwyczajają się do aktywności, a coraz intensywniejsze treningi będą maksymalnie spalać tłuszcz
  • postaw na różnorodność - urozmaicony trening jest najbardziej efektywny, najlepiej przeplatać ze sobą treningi cardio i wzmacniające.

Jeśli to Twoje pierwsze zetknięcie ze sportem, warto przemyśleć kwestię treningów personalnych. Nie można też zapominać, że aktywność fizyczna odpowiada za 30 proc. efektów, za 70 proc. zaś dieta. I tutaj można skorzystać z trzech rozwiązań, są to: catering dietetyczny, samodzielne opracowanie jadłospisu lub skorzystanie z pomocy dietetyka.

Zdrowe odżywianie musi być smaczne

Do zgubienia wagi niezbędne jest osiągnięcie deficytu kalorycznego, co oznacza że należy spożywać mniej kalorii niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne organizmu. Nie jest to wcale proste. Zbyt restrykcyjna dieta osłabi organizm i spowoduje spadek sił witalnych. Bazując tylko na własnej wiedzy, może być to nawet niewykonalne. Plan żywieniowy przygotowany przez dietetyka wymaga z kolei spędzenia dużej ilości czasu na gotowaniu. Dieta pudełkowa rozwiązuje wszystkie te kwestie. Oczywiście, pod warunkiem że wybierzesz catering Katowice, oferujący zbilansowane i zdrowe posiłki, które są przy tym pyszne. W innym wypadku, wytrwanie w swoich postanowieniach byłoby trudne. Która dieta pudełkowa spełnia te wymagania? Warto sprawdzić fitapetit.com.pl, który specjalizuje się w personalizowanych, wartościowych dietach, a gotowaniem zajmują się tam wykwalifikowani i zdolni szefowie kuchni.

Jedz dokładnie to na co masz ochotę!

Dieta kojarzy się z masą wyrzeczeń oraz koniecznością zrezygnowania ze spożywania swoich ulubionych potraw. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Najlepszym tego przykładem jest catering dietetyczny Fit Apetit, gdzie dania są wykwintne, a także prezentują się niczym potrawy serwowane w najlepszych restauracjach. Co ważne, ta dieta pudełkowa daje możliwość wybranie jednego z kilku typów jadłospisu, m.in. Slimfit, Vegan, Sport, Low Carb czy Gluten & Diary Free. Korzystając zaś z dedykowanej aplikacji na smartfona, można również na bieżąco decydować o swoich potrawach - wybierając dania dostępne w menu. Istotne są tu też składniki potraw: catering dietetyczny Fit Apetit nie dodaje do swoich dań żadnych konserwantów, sztucznych barwników lub polepszaczy smaku. Z korzyścią dla zdrowia, samopoczucia, a także na dłuższy czas. Efekt jojo wykluczony!
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Aldona

    Jeszcze bym dodała od siebie konsekwencja i systematyczność. Jak wykupiłam dietę w cateringblue z Mokobód, tak jadłam wyłącznie to, co miałam w zestawie. Jedzenie robią smaczne, a to jest chyba najważniejszy punkt w odchudzaniu. To musi być frajda a nie męczarnia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.