Wiadomości z Katowic

Jak urządzić małą kawalerkę?

  • Dodano: 2019-10-03 10:15

Kawalerka jest świetnym wyborem mieszkalnym dla singli oraz osób, które dopiero co stawiają pierwsze kroki w dorosłym życiu. W tym przypadku mały metraż niekoniecznie musi być wadą – pod warunkiem, że dobrze go zagospodarujemy. Jak zatem przystąpić do jego urządzania?

Mało miejsca = dużo wyobraźni

Największa obawa względem kawalerki dotyczy tego, czy będzie ona w stanie pomieścić wszystkie rzeczy należące do domownika. Jak zatem zadbać o to, aby nie było to problemem i jednocześnie przestrzeń mieszkalna w pełni wykorzystała swój potencjał? Najlepiej połączyć ze sobą wrażenia estetyczne z czystym pragmatyzmem, a efektem tego będzie złączenie kuchni i salonu. Wtedy całość będzie bardziej przestronna i przytulna.

Miejcie na uwadze to, aby w kawalerce oddzielnie uwydatnić strefę kuchenno-jadalną i tą przeznaczoną do wypoczynku. Jeśli będziecie mieli z tym problem, ponieważ nie będziecie dysponować, chociażby wyspą w kuchni czy barkiem, zróbcie to w sposób symboliczny za sprawą pomalowania ścian na inne kolory. Decydując się na wariant malarski, warto jest w trakcie aranżacji części wypoczynkowej wykorzystać nieortodoksyjne meble (jak na przykład staroświeckie niedzisiejsze krzesło) i gustowne dodatki.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Gdy metraż mimo wszystko nie pomaga w uwolnieniu dekoratorskiego potencjału kawalerki, to trzeba będzie postawić na jej funkcjonalność. Pozwoli to na docenienie wnętrz pełniących podwójną funkcję. Z czego ona wynika? Mniejsza przestrzeń niejako wymusza wybór sprzętu, mebli (mowa nie tylko o zdolnej do rozkładania sofie) i akcesoriów, które pozwalają na więcej, niż można by było na początku się spodziewać.

Rzeczy te są o tyle istotne, że ewentualnie chcąc później dokonać zmian w naszych czterech ścianach, nie będziemy mieli na to możliwości właśnie przez brak miejsca na przesunięcie łóżka, szafy itd. Zastanówcie się nad regałem, który będzie pełnił rolę wyspy zapełnionej książkami. Stanie się nie tylko przechowalnią na rzeczy, ale i miłą dla oka ozdobą. Nie przesadzajcie jednak z awangardowym wykorzystaniem kolorów i wzorów, sięgajcie oczywiście po barwne dodatki, natomiast popadanie w skrajności wnętrzarskie odbije się negatywnie.

Podsumowanie

Jak widać, przed osobą chcącą jak najlepiej urządzić kawalerkę stoi kilka wyzwań. Dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie rozsądniej byłoby zgłosić się do projektantów wnętrz ze StudioLoko. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.