Wiadomości z Katowic

Jak uzyskać pożyczkę przez internet?

  • Dodano: 2023-04-03 10:15

Pożyczka online to praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i bezpiecznie otrzymać gotówkę bez spełniania szeregu formalności. W przypadku takiej formy finansowania, cały proces wnioskowania, weryfikacji tożsamości oraz wypłaty gotówki odbywa się przez internet. Środki przyznane w ramach pożyczki online można przeznaczyć na dowolny cel. Warto jednak pamiętać, że z zaciągnięciem takiego zobowiązania zwykle wiążą się pewne koszty. Warto więc zachować uwagę na każdym etapie, aby nie narazić się na nadmierne wydatki i kłopoty ze spłatą.

Wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej

Pożyczki online oferuje obecnie bardzo wiele podmiotów. Nie są to jednak banki, tylko firmy pozabankowe. Zależnie od oferty, mogą une umożliwiać finansowanie na określone kwoty oraz na różnych warunkach. Aby znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę, można skorzystać z różnych rankingów, wyszukiwarek czy kalkulatorów w internecie. Narzędzia takie są bardzo intuicyjne w obsłudze, dzięki czemu ułatwiają wybór odpowiedniej firmy na postawie wielu istotnych parametrów. Warto też zweryfikować dany podmiot w bazach Biur Informacji Gospodarczej, aby mieć pewność bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do kredytów w bankach, uzyskanie finansowania w firmie pożyczkowej nie wymaga spełniania wielu formalności i ogranicza się głównie do złożenia wniosku.

Składanie wniosku o pożyczkę online

Aby uzyskać pożyczkę przez internet, należy przede wszystkim uzupełnić odpowiedni formularz elektroniczny. Taki wniosek wypełnia się bezpośrednio na stronie wybranej firmy pożyczkowej. W jego treści trzeba zamieścić dane osobowe, takie jak imię, nazwisko czy PESEL. Wszystkie dane muszą być poprawne i prawdziwe. Pożyczkobiorca musi też podać informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej, przy czym wpisy z BIK i innych rejestrów nie zawsze mają wpływ na fakt udzielenia finansowania. Firmy pożyczkowe zwykle wymagają też przedstawienia zaświadczeń o źródle dochodów, a także ich wysokości. We wniosku trzeba również podać numer konta bankowego, na który wypłacona zostanie pożyczka. Formularz wymaga ponadto wyrażenie odpowiednich zgód i upoważnień, w tym do sprawdzenia historii kredytowej, przesyłania informacji handlowych czy przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych.

miejsce na foto1

Wymagania do uzyskania pożyczki przez internet

Wymagania stawiana potencjalnym pożyczkobiorcom nieco się różnią w poszczególnych firmach, jednak zwykle wyglądają podobnie. Widać to chociażby na przykładzie Smartney, gdzie można zaciągnąć pożyczkę ratalną. Firma oferuje taką usługę dla osób w wieku od 23 do 70 lat, które posiadają dowód osobisty, rachunek bankowy, polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania w Polsce. Konieczne jest też dysponowanie pozytywną historią kredytową, a więc brak opóźnień w spłacie wcześniejszych zobowiązań. Firma ta weryfikuje klientów poprzez bazy danych oraz konta bankowe. Decyzja pożyczkowa wydawana jest nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, a pieniądze trafiają na rachunek bankowy o numerze podanym we wniosku. Firma ta oferuje również konsolidację pożyczek online.

Najważniejsze parametry pożyczki online

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki online, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Od ich wartości zależy opłacalność zobowiązania, a także rodzaj wymogów formalnych. Do najważniejszych parametrów należy oprocentowanie pożyczki oraz rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO, a także całkowita kwota zobowiązania oraz jego koszt. Należy też zwrócić uwagę na liczbę miesięcznych rat, końcowy termin spłaty oraz wysokość prowizji. Oprocentowanie określa koszt odsetek w skali rocznej, natomiast całkowita kwota pożyczki to maksymalna suma oferowana pożyczkobiorcy przez daną firmę. Koszt zobowiązania dotyczy natomiast wszystkich dodatkowych wydatków, a liczba rat musi odpowiadać pełnej kwocie wymaganej do spłaty. Warto też zwrócić uwagę na prowizje, czyli koszty związane z samym zaciągnięciem pożyczki. Warto pamiętać, że takie zobowiązanie można spłacić wcześniej i w ten sposób zredukować całościowe koszty.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.