Wiadomości z Katowic

Jak wybrać dywanik do samochodu?

  • Dodano: 2020-10-09 09:30

Dywaniki samochodowe to element wyposażenia samochodu, który spotykamy w każdym pojeździe. Gdy mówimy o wyposażeniu pojazdu to dywaniki z reguły wydają się dosyć prozaicznym elementem wyposażenia samochodu. Trzeba jednak przyznać, że mają dosyć duży wpływ na to w jakim stanie czystości utrzymamy wnętrze auta. Jeśli stoisz przed zadaniem jakim jest zakup nowych dywaników to ten artykuł jest dla Ciebie. Opisujemy jak dopasować dywanik do odpowiedniego modelu, do pory roku oraz indywidualnych preferencji.

Dobierz odpowiedni dywanik do modelu samochodu.

Dopasowanie dywanika do modelu samochodu i kształtu podłogi wydaje się bardzo prozaicznym zadaniem, trzeba jednak przyznać, że jest to kluczowa sprawa podczas wyboru dywanika. Co prawda na rynku są uniwersalne dywaniki samochodowe, które pasują praktycznie do każdego modelu samochodu, jednak z całą pewnością tego typu rozwiązania nie wyglądają wyjątkowo estetycznie.

Dlatego nawet jeśli kupujemy tak zwany zamiennik, to należy kupić dywanik, którego wymiary odpowiadają oryginałowi. W większości przypadków nie trzeba mierzyć dywanika samodzielnie. Wystarczy podać sprzedawcy (lub wyszukać w sklepie internetowym) model swojego samochodu np. dywaniki Audi A4 itd.

Dobierz dywanik do pory roku

Jeśli planujesz zakup dywanika na jesień lub zimę to z pewnością przyda się coś co będzie odporne na wilgoć, błoto i śnieg. Najbardziej odporne dywaniki są wykonane z gumy. Często mówi się o tym, że są nieco mniej estetyczne niż ich welurowe odpowiedniki. Trzeba jednak przyznać, że stanowią skuteczne zabezpieczenie przed niechcianym pobrudzeniem samochodu.

W miesiącach, które narażają dywanik na nieco mniejsze zabrudzenia warto wymienić dywanik gumowy na welurowy. Oczywiście dywanik welurowy może też pełnić funkcje reprezentacyjną w zależności czy podróżujemy sami czy razem z pasażerami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wożenie zapasowych dywaników w bagażniku dzięki czemu w razie ewentualnego zabrudzenia można szybko je wymienić.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.