Wiadomości z Katowic

Jak wybrać kurtkę i buty na zimę dla dziecka?

  • Dodano: 2019-12-18 09:45

Wybór odpowiedniej kurtki i obuwia na zimę dla dziecka, wcale nie jest prosty. Rodzicom zależy przede wszystkim, by ubranie było wytrzymałe i sprawdziło się choćby przez jeden cały sezon. Trzeba pamiętać, że zakup zarówno kurtki, jak i butów należy konsultować ze swoją pociechą. To w końcu dziecko ma się czuć w nich dobrze i swobodnie.

Kolor i fason kurtki

Sklepy oferują mnóstwo modeli kurtek dziecięcych. Warto jednak pamiętać, że dzieci są bardzo ruchliwe, dlatego lepiej zrezygnować z zakupu ubrania w jasnych kolorach. Pomoże to uniknąć konieczności częstego prania kurtki i szybszego jej zużycia. Istotny jest wybór właściwego fasonu kurtki. Przede wszystkim, model powinien mieć odpowiednią długość i sięgać za pupę pociechy. Dzięki temu, materiał właściwie ochroni dziecko, przed chłodem. Kurtka powinna mieć odpowiednio długie rękawy, zakończone ściągaczami. Poza tym, najlepiej, jeśli model posiada kaptur, który chroni przed wiatrem i deszczem. Warto zwrócić uwagę czy dziecko radzi sobie z zakładaniem konkretnej kurtki i czy zapinanie jej, nie sprawia maluchowi problemu. Dziecko powinno czuć się wygodnie i pewnie. Poza tym, kurtka nie może krępować ruchów. Bardzo dobrym rozwiązaniem są modele z wieloma kieszeniami, w których maluch może chować swoje skarby.

Materiał kurtki

Poza kolorem i fasonem, bardzo ważny jest materiał ubrania. Kurtka powinna być ciepła – z odpowiednim podszyciem oraz nieprzemakalna. Materiał musi dobrze chronić dziecko przed wiatrem, śniegiem i mrozem. Obecnie bardzo popularne są kurtki z ortalionu. Ubrania dla dzieci powinny być też miłe w dotyku i bezpieczne dla skóry dziecka. Warto sprawdzić skład materiału na metce. Najlepiej jeśli podszewka wykonana jest z bawełny, wełny albo wiskozy. Najczęstszym wypełnieniem jest puch, który dobrze izoluje ciepło.

Kozaki

Wybór butów również nie jest prosty. Bardzo ważne jest to, by były one dopasowane. Noga nie może w nich latać, dlatego, że dziecko biega, skacze i nie można ograniczać jego ruchów. Najlepiej jeśli buty będą nieprzemakalne. Niezwykle istotne jest wewnętrzne ocieplenie. Świetnym produktem są kozami wyścielane wełną. Poza tym, warto zwrócić uwagę, by buty miały antypoślizgową powierzchnię. Oczywiście kozami powinny być łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu.

Odzież i buty zimowe muszą być wygodne i ciepłe. Podczas zakupów, warto pytać swoje dziecko o zdanie. Jeśli jakiś model kurtki albo butów mu nie odpowiada, nie należy kupować go na siłę. Nie można zapomnieć o czapce, szaliku i rękawiczkach do kompletu. Świetnym pomysłem jest założenie maluchowi bielizny termicznej. Dopiero z takim zestawem dziecko może wyruszać lepić bałwana i walczyć na śnieżki. Przy zakupie kurtki i butów, warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Dobrze jest, jeśli całość ze sobą współgra, wtedy dziecko czuje się i wygląda dobrze. Można dobierać ubrania na zasadzie dopasowania lub kontrastu. Bardzo dobrze, gdy dodatki są w kolorze butów.     

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.