Wiadomości z Katowic

Jak zamówić tort

  • Dodano: 2021-01-12 09:15

W życiu z zasady nie ma za wiele czasu na zatrzymanie się, ciągle jesteśmy w ruchu pracując, sprzątając w domu, gotując jedzenie czy zajmując się dziećmi. Brak czasu stał się okazją dla wielu firm na wykorzystaniu tego zjawiska w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Liczne okazje do celebrowania jak urodziny, jubileusze czy wesele są nie tylko odstąpieniem od rutyny, ale często wiążą się nieoderwanie z przyjęciem, na którym muszą pojawić się smakołyki, a w śród nich ciasta i element wieńczący każde wydarzenie czyli tort. Jak znaleźć czas na przygotowanie tego wszystkiego? Z pomocą wychodzą cukiernie oferując swoim klientom kupno wypieków na zamówienie.

Na co zwrócić uwagę kupując tort na zamówienie?

Wizyta w cukierni nie jest może tak samo stresująca jak pobyt na krześle dentystycznym, kiedy mam przed sobą sporo czasu z wiertłem w buzi, ale potrafi wprowadzić w zastanowienie. Podstawową kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytanie na jaką okoliczność ma być zamówiony tort. Tym sposobem eliminuje się wiele produktów znacząco zawężając listę. W drugiej kolejności musimy zastanowić się dla kogo ten tort będzie. Inne oczekiwania ma osoba dorosła a inne dziecko. Jeżeli zamawiamy tort dla osoby dorosłej to w jakim jest konkretnie wieku, zazwyczaj inny tort kupimy 60 letniej osobie a inny 20. Pozostaje jeszcze kwestia kształtu, okrągły czy prostokątny, tutaj jest to nieco mniejszy problem i zazwyczaj nie ma większego znaczenia.

Smak i wygląd

Dobrze, znasz odpowiedzi na podstawowe pytania czas zająć się tymi kluczowi, a pierwszym z nich jest to jak ma wyglądać tort. Niezależnie czy zdecydujesz się na prostokątną czy okrągłą formę masz do wyboru dziesiątki różnych ozdób jakie na torcie mogą się znaleźć. W przypadku tortów dla dzieci bardzo dużą popularnością cieszą się tort 3d przedstawiające ulubione postaci z bajek dziecka. Takie torty świetnie wyglądają i stanowią już prezent sam w sobie oraz są niespodzianką dla dziecka. Po wielu latach przeglądając stare zdjęcia odżyją wspomnienia wyglądu i smaku tortu, dlatego warto powierzyć realizację sprawdzonej Cukierni. Torty trójwymiarowe mogą przybierać rozmaite kształty i obecnie są coraz częściej stosowane na urodzinach osób dorosłych i firmowych eventach. Tort w kształcie ryby nada się idealnie dla wędkarza, a tort w kształcie butelki piwa będzie idealny na integrację firmową. 

Pomimo większego zainteresowania tortami trójwymiarowymi, wciąż prym wiodą torty tradycyjne. Jak nie chcesz ryzykować i nie wiesz czy tort się spodoba, zawsze wybieraj tradycyjny minimalistyczny tort, z elementami czekolady albo owoców. Takie torty są również tańsze, ale nie o to chodzi w tym wypadku. Każdy, kojarzy tradycyjne torty i jak otrzyma taki podarek będzie zadowolony, zwłaszcza, jeżeli jego smak będzie stał na dobrym poziomie.

Smak jest sprawą mocno indywidualną i w pierwszej kolejności dba się o podniebienie jubilata, albo osoby z myślą o której tort jest kupowany. W drugiej kolejności należy wziąć pod uwagę gości i ich ewentualne przyzwyczajenia smakowe. Wybór odpowiedniego smaku nie powinien być ciężki,  chyba wiesz jakie owoce lubi Twoja żona albo czy dziecko lubi czekoladę?

Wielkość Tortu i jego transport

Pozostają jeszcze do rozważenia dwie kwestie czyli wielkość tortu i to jak tort ma zostać przetransportowany. Wbrew pozorom obliczenie masy tortu nie jest karkołomnym zadaniem, w uproszczeniu można przyjąć, że każdy uczestnik przyjęcia w tym dzieci zje około 20 dag tortu. Taki kawałek w zupełności wystarczy, a w przypadku bardzo słodkich tortów, może być nawet za duży. Biorąc pod uwagę, że zawsze jest ktoś, kto powie “tylko kawałeczek” albo “ja dziękuje” jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze coś zostanie na dokładkę, albo rozdania gościom po przyjęciu.

Gdy tort jest już gotowy pozostaje go tylko do transportować na miejsce. cukiernie czasem oferują dojazd pod wskazany adres i jest to bez wątpienia bardzo ciekawa opcja, ale możesz równie dobrze wziąć sprawę w swoje ręce. Jak widzisz z pozoru prosta sprawa może okazać się bardziej skomplikowana, ale z odpowiednią cukiernią wszystko przebiegnie bez jednego dodatkowego siwego włosa na głowie. 

https://cukiernia-hania.pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.