Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Jakie są korzyści zamontowania bramek ochronnych?

  • Dodano: 2019-05-27 11:45

W trakcie budowania pierwszego domu przez rodziców muszą oni zdawać sobie sprawę z ogromu różnych aspektów związanych z faktycznym odczuwaniem komfortu w jego wnętrzu. Tyczy się to też momentu, gdy postanawiają oni dobudować piętro, a jednocześnie chcą oni uchronić dziecko przed ewentualnym wypadkiem na schodach. Co wówczas mogą oni zrobić?

Wystarczy wybrać bramkę ochronną!

Najbardziej skutecznym sposobem w kwestii bezpieczeństwa jest zamontowanie na schodach bramki ochronnej. Mimo że na pierwszy rzut oka konstrukcja ta wygląda dość niewinnie, to dzięki jej wytrzymałej konstrukcji właściciele mieszkania mogą być spokojni nawet wtedy, kiedy stracą oni dziecko z oczu. Jednakże wybór właściwego modelu nie należy do prostych czynności. Przede wszystkim należy skupić się na samej budowie bramki. Za najbezpieczniejsze uważa się te posiadające pionowe belki, skutecznie utrudniające proces wspinaczki po schodach pociechom. Zalecane jest również ustrzeżenie się przed ewentualnością przeciśnięcia się dziecka przez belki, co wcale nie jest takie nieoczywiste, biorąc pod uwagę pokłady dziecięcej wyobraźni. Najlepiej, aby miały one odstępy rzędu 10-15 cm szerokości. Poniżej bramka ochronna na schody Kalypto.

W celu upewnienia się, że bramka ochronna spełnia wszelkie kryteria zabezpieczające schody przed dzieckiem, musi być ona odpowiednio zamontowana. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na sposób jej zamknięcia. Sam model powinien być dostosowany do wieku milusińskiego. W najmłodszym wieku nie będzie on w stanie poradzić sobie z bramką posiadającą proste zamknięcie, ponieważ nie będzie wiedziało, jak je otworzyć. Wraz z upływem lat rozwiązanie to stanie się niestety niewystarczające i trzeba będzie zmienić je na nowsze. Wówczas z pomocą przychodzi bramka z zamontowaną blokadą otwarcia, z którą można sobie poradzić dopiero po wykonaniu przynajmniej dwóch ruchów. W tym momencie można odetchnąć z ulgą.

Podsumowanie

Wyselekcjonowanie tej jednej idealnej bramki nie będzie procesem prostym. Wszystko naturalnie z powodu ilości czynników, których wzięcie pod uwagę jest niezbędne do uporania się z ciekawością dziecka. Nie należy przy tym przejmować się budżetem, ponieważ kupno taniego sprzętu sprawi, że szybko trzeba będzie nabyć nowy. Czego jednak nie robi się dla rodziny, prawda?

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.