Wiadomości z Katowic

Jakie wybrać oprawy schodowe?

  • Dodano: 2021-12-21 11:45

Oświetlenie schodów w domu gra dwie ważne role. Po pierwsze, ułatwia domownikom poruszanie się po nich zwłaszcza po zmroku, gdy nie mogą oni liczyć na swój wzrok. Po drugie, sprawia, że schody wyglądają nowocześnie, przytulnie i przyjaźnie, stając się ozdobą domu, a nie tylko wymuszoną konstrukcją pomiędzy piętrami. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak wybrać idealne oprawy schodowe dla siebie!

Postaw na nowoczesne światło LED

Przede wszystkim zapomnij o modnych kilkanaście lat temu halogenach. Pobierają one sporo prądu, a z pewnością wolisz, by oświetlenie schodów zbytnio nie obciążało Twojego portfela. Zamiast nich wybierz nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Jeśli chodzi o jakość świecenia, w niczym nie ustępuje ono halogenom. Jest też bezpieczniejsze dla domowników. Oprawy LED, w przeciwieństwie do halogenów nie nagrzewają się mocno, oprawa z pewnością nie oparzy więc raczkującego bobasa. Co ważne, diody LED cechują się o wiele większą trwałością niż halogeny, które niestety wymagają częstej wymiany.

Kolor opraw i barwa światła

Przed zakupem opraw schodowych zastanów się, jaki styl opraw i jaka barwa światła będzie pasowała do Twoich schodów. 

  • Minimalistyczne, geometryczne oprawy dobrze sprawdzą się przy nowoczesnych schodach. Z kolei te w cieplejszych kolorach, z zaokrągleniami lub zdobieniami idealnie skomponują się ze schodami tradycyjnymi. 
  • Podobnie dobiera się barwę światła. Oprawy schodowe emitujące zimne światło lepiej montować przy schodach nowoczesnych, np. betonowych lub szklanych, a te świecące światłem ciepłym – przy schodach z drewna. 

Pamiętaj, by światło nie było zbyt mocne. Zamiast dbać o bezpieczeństwo na schodach, może wtedy razić w oczy domowników i działać na ich niekorzyść.

Oczekiwana funkcjonalność

Nowoczesne oprawy schodowe LED mają wiele przydatnych funkcji. Weź je pod uwagę, wybierając konkretny produkt. 

Szczególną wygodę zapewniają czujniki ruchu, które uruchamiają podświetlenie schodów, gdy domownik zaczyna się do nich zbliżać. Światło na schodach wyłącza się samoistnie po jakimś czasie, dzięki czemu nie trzeba korzystać z włączników. Specjalne czujniki mogą też uruchamiać oprawy schodowe wtedy, gdy na zewnątrz zapada zmierzch, a w domu robi się coraz ciemniej. 

Niektóre oprawy dają możliwość ściemniania natężenia światła. Podczas sprzątania schody można więc dobrze oświetlić, by je dokładnie umyć, a przez resztę czasu oprawy mogą dawać zaledwie delikatną poświatę, ułatwiającą komfortowe korzystanie ze stopni.

Źródło: https://unilight.com.pl/oprawy-schodowe

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.