Wiadomości z Katowic

Jeden kolor płytek podłogowych w całym domu? Łam schematy i graj dodatkami!

  • Dodano: 2022-05-12 08:00, aktualizacja: 2022-05-19 09:39

Jednym z najważniejszych elementów planowania aranżacji wnętrz jest wybór płytek podłogowych. Chcesz uzyskać estetyczny efekt i oszczędzić sobie pracy? Postaw na jeden kolor płytek podłogowych w całym domu. Dlaczego takie rozwiązanie ma sens? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz poniżej.

Sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Duże przestrzenie sprawiają, że osoby w nich przebywające czują się dobrze i komfortowo. Chcesz optycznie powiększyć pomieszczenia w Twoim domu? Postaw na jeden kolor płytek podłogowych, a uzyskasz oczekiwany efekt. Dzięki zastosowaniu tego sposobu przestrzenie wydają się także bardziej jednolite, co wpływa korzystnie na ich prezencję oraz estetykę domu. Pamiętaj jednak, aby stawiać na płytki podłogowe dobrej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podłoga pozostanie w dobrym stanie przez wiele lat. Zdecyduj się na zakupy w uznanej marce, która ma doświadczenie i cieszy się dobrymi opiniami klientów oraz ich zaufaniem.

Rozwiązanie dla ceniących sobie czas i wygodę

Sprzątanie to jedna z tych czynności, której nie każdy lubi, ale każdy potrzebuje. Czysty dom to gwarancja dobrego samopoczucia. Czystość ma wpływ także na zdrowie. Chcesz zaoszczędzić czas i doceniasz wygodne rozwiązania? Postaw na jeden kolor i rodzaj płytek w całym domu, a na pewno docenisz swój wybór. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba kupować różnych środków czystości do podłóg, ani zastanawiać się, jakim mopem wyczyścić określoną powierzchnię. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które docenią szczególnie osoby mające na co dzień wiele obowiązków.

Dodatki mają znaczenie

Wiesz już, że jeden kolor i rodzaj płytek w całym domu to rozwiązanie pełne zalet. Warto także dowiedzieć się, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby efekt był zadowalający. Pierwszą ważną kwestią są oczywiście dodatki. To dzięki nim możesz sprawić, że każde pomieszczenie będzie wyglądało nieco inaczej. Dodatki to także bardzo prosty sposób na zmianę aranżacji, co docenią szczególnie te osoby, które lubią otaczać się ładnymi przedmiotami i doceniają możliwość zmiany. Oto kilka przydatnych porad, o których warto pamiętać, wybierając dodatki.

  • Rodzaj pomieszczenia - jeśli wybierasz dodatki do pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka pamiętaj o szczególnych warunkach. Ozdoby do tych pomieszczeń powinny być odpowiednio zabezpieczone i wykonane z wytrzymałych materiałów. W tym przypadku ważna jest odporność na wilgoć oraz zmiany temperatur.
  • Trzymaj się zasad wybranego stylu - jeśli decydujesz się na aranżację salonu w stylu nowoczesnym, pamiętaj o jego najważniejszych zasadach. Dzięki temu uzyskasz przyjemny efekt.
  • Zwróć uwagę na kwestie praktyczne - warto stawiać na dodatki, które można wyczyścić szybko i łatwo.

Zwróć uwagę na kolor

Poza wybraniem odpowiednich dodatków znaczenie ma także kolorystyka panująca w pomieszczeniu. Umiejętne połączenie kolorów sprawi, że wnętrza będą wyglądały estetycznie i bardzo stylowo, a przebywanie w nich okaże się bardzo przyjemne. Jak łączyć kolory we wnętrzach? Sprawdź na blogu Klink.pl. Pamiętaj także, że inspiracja ma duże znaczenie. Nie wiesz, jakie dodatki sprawdzą się dobrze? A może nie możesz zdecydować się na konkretny styl? Zaufaj blogom tematycznym oraz magazynom wnętrzarskim i daj się zainspirować.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.