Wiadomości z Katowic

Język angielski w biznesie to podstawa! Naucz się go samodzielnie

  • Dodano: 2020-08-06 10:45

W 1887 roku Ludwik Zamenhof stworzył uniwersalny język, który miał stać się sposobem na porozumienie się pomiędzy ludźmi na całym świecie. I choć nie można odbierać mu zasług, bowiem dokonał czegoś wielkiego, to miano języka międzynarodowego zyskał bez wątpienia język angielski. Angielski pełni funkcję oficjalnego języka w ponad 60 krajach na świecie. Jest również oficjalnym językiem ONZ, a od XX wieku stał się podstawowym językiem w politycznych oraz handlowych kontaktach między wszystkimi krajami. Nic więc dziwnego, że angielski biznesowy to absolutna podstawa w dzisiejszych czasach.

Angielski biznesowy – dlaczego jest taki ważny?

Wśród osób urodzonych po 1989 roku prawie każdy spotkał się w trakcie swojej edukacji z podstawami języka angielskiego. I nic dziwnego! Wychowaliśmy się na popkulturowym, „amerykańskim śnie”. Język angielski oraz związana z nim kultura amerykańska i brytyjska od zawsze były mocno zakorzenione w naszej świadomości. Bajki, seriale, filmy, moda czy muzyka – żyliśmy tym od dzieciństwa. Dlatego w dorosłym życiu powinniśmy zadbać o rozszerzenie swojego zasobu słownictwa o angielski biznesowy

Naucz się języka i pozwól sobie na sukces

Bez względu na branżę, stanowisko czy nasze wykształcenie - angielski biznesowy to podstawa. Rozszerzając swoje umiejętności o przydatne w świecie handlu zwroty, możesz dodać wartości swojemu CV, podwyższyć kwalifikacje oraz znacznie rozszerzyć sobie perspektywę możliwości zawodowych. Zdobywając nowe umiejętności językowe, podbudujesz również swoją pewność siebie oraz poznasz sposoby na prowadzenie negocjacji. Opanujesz również podstawowe słownictwo z zakresu najważniejszych branży, a dzięki wybraniu odpowiedniej aplikacji uzyskasz wygodny dostęp do materiałów dydaktycznych w każdym miejscu i o każdej porze. 

Sposoby na naukę języka angielskiego w biznesie

Metoda Babbel to przede wszystkim kursy tworzone przez ekspertów, którzy zadbali o to, by materiały były nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim ciekawe. Nie ma nic gorszego niż nuda w trakcie nauki – wtedy nasz mózg nie działa kreatywnie i nie korzysta z całego swojego potencjału. Ponadto kurs biznesowego angielskiego to przede wszystkim praktyczne i przydatne słownictwo. Koniec z „wkuwaniem” nieprzydatnych form i słówek. W aplikacji Babbel znajdziesz dialogi z życia wzięte, które bardzo szybko przyswoisz, a co ważniejsze, wykorzystasz w praktyce. Aplikacja ta to również funkcja rozpoznawania mowy, dzięki której szlifujemy nasz język, akcent oraz szybkość formułowania pełnych wypowiedzi. Warto przetestować aplikację do nauki języków i dać sobie szansę na sukces. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.