Wiadomości z Katowic

Kodowanie kluczyka Kraków – na czym polega ta usługa? 

  • Dodano: 2021-11-02 15:00

Kodowanie kluczyka, to usługa, która w szczególności przyda się osobom posiadającym samochód. To właśnie tego typu kluczyki, wymagają pełnej synchronizacji z pojazdem. Dzięki temu, możemy łatwo otworzyć go z określonej odległości, co znacząco ułatwia na przykład zapakowanie dużej ilości zakupów. Kiedy należy zakodować kluczyk?

W jakiej sytuacji należy zakodować kluczyk? 

Na pewno każdy z nas, przynajmniej raz w życiu zgubił lub uszkodził klucz od samochodu. W takiej sytuacji, musimy bezzwłocznie udać się do zakładu ślusarskiego, który w swojej ofercie posiada usługi kodowania kluczyków. Nowoczesne klucze, posiadają w swoim wnętrzu tak zwany immobilizer, który odpowiada właśnie za funkcję otwierania na odległość. Uszkodzony mechanizm możemy w łatwy sposób rozpoznać. Objawia się on bowiem na dwa sposoby. Pierwszy z nich, to po prostu brak reakcji samochodu na kluczyk, zaś drugi to zapalona czerwona lampka na obudowie mechanizmu. W takiej sytuacji, pomóc nam może jedynie dobry ślusarz, który posiada specjalistyczny sprzęt, przystosowany do tego typu napraw. Koszta takiego zabiegu, są mocno uzależnione od miejsca do którego się udamy oraz rodzaju kluczyka jaki posiadamy. Najniższe ceny tego typu usługi zaczynają się już od 200zł, jednak potrafią sięgnąć kwot takich jak 1000zł. Dlatego zanim udamy się do zakładu, warto upewnić się, że posiadamy wymaganą kwotę. 

Kodowanie kluczyka Kraków – kto świadczy tego typu usługi? 

Kodowaniem kluczyków w Krakowie, zajmuje się rodzinna firma ślusarska, której pełną ofertę możemy znaleźć na stronie https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz specjalistycznemu sprzętowi, podejmują się naprawy każdego rodzaju kluczy. Jeśli więc znajdziemy się w potrzebie, warto udać się właśnie tam. Warto pamiętać, że immobilizer nie jest w żaden sposób powiązany z ochroną antykradzieżową. W tym przypadku, należy zdecydować się na zainstalowanie dodatkowych mechanizmów, które zapobiegną tego typu niechcianym sytuacjom. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.