Wiadomości z Katowic

Które serwetki papierowe wybrać? 

  • Dodano: 2021-10-27 08:45, aktualizacja: 2021-10-27 08:55

Co musi znaleźć się na każdym stole urodzinowym? Oczywiście serwetki papierowe, które obok zastawy stołowej i smacznych dań stanowią o jednym z najważniejszych elementów starannie zaaranżowanej imprezy. I to zarówno, jeśli chodzi o przyjęcie dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ich bogata różnorodność, zarówno kolorystyczna, jak i wzornicza pozwala na uniwersalne zastosowanie. Skupimy się jednak na serwetkach papierowych przeznaczonych dla najmłodszych. Jakie cieszą się największą popularnością? Które z nich nadają się dla dziewczynki, a które dla chłopca? 

Jak udekorować stół na dziecięcy Kinder Bal?

Serwetki papierowe są jednym z najważniejszych dodatków urodzinowych, o zakupie których nie może zapomnieć żadna mama. Nie są drogie, a ich obecność na stole pozwoli stworzyć wyjątkowy nastrój, zwłaszcza kiedy przyjęcie jest tematyczne i dominuje pewien motyw. W towarzystwie pięknej zastawy stołowej i kolorowych, smacznych dań podkreślą charakter uroczystości, stanowiąc interesujące tło dla pamiątkowych fotografii. Jakie serwetki papierowe są szczególnie polecane? Dużym zainteresowaniem cieszą się te przedstawiające typowo dziecięce grafiki. Świnki, jednorożce, kotki, syrenki, dinozaury oraz wiele, wiele innych wzorów od lat stanowi częsty wybór najmłodszych. Jak je zaaranżować na urodzinowym stole? Rozwiązania są dwa. Pierwsze sugeruje ułożenie ich płasko na talerzach gości. Można również pokusić się o ich efektowne złożenie w różny kształt. Wiele inspiracji oraz podręcznych tutoriali na ten temat znajduje się w sieci, więc nawet mało wprawiona i uzdolniona manualnie mama powinna sobie z tym zadaniem poradzić. 

Obok serwetek papierowych powinny znaleźć się również talerzyki i kubeczki dla dzieci, a także kolorowe słomki. Optymalnie, jeśli wszystko będzie zaaranżowane w podobnym tonie kolorystycznym lub wzorniczym. Stworzy wówczas harmonijny i pasujący do siebie zestaw. 

Z cyframi lub napisami – serwetki z papieru niejedno mają imię

Wzory przedstawiające dziecięce grafiki to jedynie niewielka część asortymentu serwetek papierowych, jaką oferują producenci. Do wyboru są również modele z napisami lub cyframi, ściśle określającymi wiek solenizanta, które w sposób szczególny polecane są dla starszych dzieci i nastolatków. Ciekawą propozycją w tym zakresie są serwetki z napisami, np. „Always Be Positive”, “Never Stop Dreaming” czy „Happy Birthday”, pozwalające łatwym I niedrogim sposobem udekorować stół. Charakteryzują się dużą uniwersalnością, ponieważ mogą być wykorzystane zarówno na przyjęciu dla chłopca, jak i dziewczynki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.