Wiadomości z Katowic

Kuchnia w stylu loft marzeniem każdego designera i wielbiciela retro. Skąd ta popularność?

  • Dodano: 2022-08-02 09:30

Współcześnie obserwuje się coraz większe zainteresowanie dawnym stylem urządzania opuszczonych fabryk czy zakładów przemysłowych, wzbogacając go jednak o dodatkowe elementy. Loft zrzesza fanów ogromnych przestrzeni i nuty przeszłości, którą przecina nowoczesność. Zauważa się, że pomieszczeniem, które znakomicie prezentuje się w takim właśnie stylu jest kuchnia – przez wielu określana mianem „sercem całego domu”. Skąd wynika te zainteresowanie? Pomieszczenie tego typu musi łączyć ze sobą estetykę i funkcjonalność – te dwie cechy posiada zaś wspominany wyżej styl.

Loft w kuchni – co warto wiedzieć? Charakterystyczne cechy stylu loft i jego wykorzystanie

Wnętrza loftowe cechują się przede wszystkim swoistym ciepłem, głównie wynikającym z kolorystycznego połączenia ceglanej czerwieni wraz z błyszczącymi, najczęściej czarnymi, wstawkami w meblach i dodatkach. Chcąc urządzić mieszkanie w loftowym stylu, przede wszystkim należy wyzbyć się przekonania, że loft i wnętrze industrialne nie są tym samym. W przeciwieństwie do stylu industrialnego, mieszkania czy pomieszczenia, które zostały zaprojektowane ku chwale loftów, cechują się mniejszą surowością i przede wszystkim pewnego rodzaju nowoczesnością. Jest to perfekcyjny wybór dla osób, które chcą, aby wnętrze ich kuchni wyróżniło się na tle klasyków. Ponadto kuchnia w loftowym stylu powinna być przede wszystkim funkcjonalna – z tego powodu ważny jest odpowiedni dobór mebli. Stoły do kuchni powinny świetnie wpasować się w klimat miejsca – nie należy o nich zapominać! Najlepszym połączeniem w tym przypadku jest przede wszystkim drewno wraz z matową lub błyszczącą czernią, gdyż właśnie te połączenia są najbardziej charakterystyczne dla tego awangardowego stylu i przyczyniają się do budowania znakomitej atmosfery. Wybór mebli może być trudny, gdyż nie wszędzie otrzyma się takie, które spełniają odgórne oczekiwania podyktowane przede wszystkim przez prawdziwych znawców stylów aranżacji wnętrz. Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym z pewnością cały ten proces będzie znacznie uproszczony.

Poszukiwania idealnych mebli kuchennych. Na tropie, aby wnętrze było na topie

Znając już najważniejsze zasady dotyczące stylu loft, zdecydowanie misja jest o wiele prostsza. Jednak znalezienie odpowiednich mebli (szczególnie kuchennych!) może przysporzyć sporo kłopotów. Na szczęście istnieją firmy, które doskonale znają potrzeby klientów i oferują szeroki wybór świetnych sprzętów nawiązujących przede wszystkim do dawnych aranżacji w opuszczonych fabrykach. Dzięki producentom takim jak na przykład Sandow, możesz cieszyć się perfekcyjnie dobranymi meblami w atrakcyjnej cenie. Jeżeli więc chcesz wcielić w życie swój plan transformacji wnętrza na loft, nie czekaj ani chwili dłużej. Niech kuchnia będzie niczym wyjęta z katalogu o perfekcyjnych aranżacjach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.