Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Kupujemy meble do biura – krótki przewodnik

  • Dodano: 2020-01-07 10:30

Zakup odpowiednich mebli do biura jest ważny z wielu względów. Przede wszystkim są one niezbędne do komfortowej pracy. Ponadto musimy zdawać sobie sprawę, że są one wizytówką naszej firmy. Efektowne, dobrej jakości meble to oznaka wysokiego statusu. Jak wybrać meble, które będą nie tylko znakomicie się prezentować, ale spełnią też potrzeby pracowników? Doradzi nam w tym handlowiec z Katowic.

Jak wybrać dobre meble do biura - handlowiec z Katowic doradza

"Zakup mebli biurowych powinien być dokładnie przemyślany. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy do zagospodarowania pomieszczenie o niewielkiej powierzchni. Wstawienie do niego wielu masywnych mebli da nam efekt odwrotny od zamierzonego. Takie biuro stanie się automatycznie mniejsze, będzie sprawiało wrażenie zagraconego Z pewnością praca w takim miejscu nie będzie dla nas komfortowa." Doradza Robert z NoNameOffice

Warto zastanowić się jakich mebli najbardziej potrzebujemy i na początku nie kupować nic ponadto. Jeżeli z czasem dojdziemy do wniosku, że przydałoby się nam dodatkowe wyposażenie, zawsze możemy zrobić dodatkowe zakupy.

Nie powinniśmy przedkładać ilości nad jakość. Zdecydowanie lepiej jest kupić mniejszą ilość mebli, które będą charakteryzowały się wysoką jakością, niż duży zestaw, który po kilkunastu miesiącach będzie do wyrzucenia. Musimy zdać sobie sprawę, ze meble biurowe są eksploatowane intensywniej niż te, które kupujemy do domu. W tym wypadku wybór solidnych materiałów to podstawa.

W każdym biurze potrzebne jest biurko, krzesło lub fotel biurowy, a także szafa, w której będziemy trzymać niezbędne przedmioty i dokumenty.

Szafa gwarancją porządku w biurze

Trudno wyobrazić sobie biuro bez odpowiednio pojemnej szafy (np takiej). Jeżeli będziemy wszystkie dokumenty trzymać na wierzchu, prędzej czy później  w naszym miejscu pracy zapanuje bałagan. Szafa biurowa jest więc niezbędna. Współcześnie mamy do wyboru ogromną ilość szaf biurowych, dzięki czemu z pewnością znajdziemy taką, która spełni oczekiwania nasze i naszych pracowników.

Zanim zdecydujemy się na zakup szafy biurowej, koniecznie sprawdźmy, czy zmieści się ona w naszym biurze. Dobrze jest dokładnie wymierzyć pomieszczenie, w którym pracujemy, a następnie sprawdzić, szafa o określonych gabarytach będzie dla nas odpowiednia. W przypadku, gdy dysponujemy niewymiarowym biurem, być może warto jest pomyśleć nad zamówieniem szafy na wymiar.  

Przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się jakiego rodzaju dokumenty i przedmioty zamierzamy przechowywać w szafie biurowej. Na tej podstawie wybierzemy model z określonej wielkości półkami, czy szufladami. Na rynku dostępne są szafy otwarte, półotwarte, a także zamknięte. W sytuacji, gdy sięgamy po dokumenty bardzo często, dobrym wyborem wydają się szafy otwarte – nie musimy wówczas za każdym razem ich otwierać. Jeżeli natomiast zależy nam, żeby dostęp do dokumentów i innych przedmiotów, które przechowujemy w szafie był ograniczony – zdecydujmy się na zakup szafy zamkniętej (może być zamykana na kod lub na klucz).

Osoby szukające szafy do niewielkiego biura powinny rozważyć modele posiadające przesuwane drzwi (nie zajmują one dodatkowego miejsca podczas otwierania).

Krzesła biurowe dla zdrowego kręgosłupa

Do mebli, które są niezbędne w każdym biurze należy zaliczyć krzesła lub fotele biurowe. Podczas pracy przy biurku musimy na czymś siedzieć. Przy wyborze krzesła biurowego należy kierować się tym, że będzie ono intensywnie eksploatowane – musi być więc wykonane z solidnych materiałów.

Dobrze dobrane krzesło biurowe uchroni nas przed dolegliwościami kręgosłupa. Ważne jest, żeby było ono jak najbardziej uniwersalne (jest to istotne w sytuacji, kiedy wiemy, że będzie z niego korzystało więcej osób). Powinno mieć głębokie siedzisko, wysokie oparcie, a także regulację kąta nachylenia

Idealne biurko

Handlowiec z Katowic radzi, żeby przygotować się również do zakupu odpowiedniego biurka. Podobnie jak w przypadku krzesła – dobrze jest, kiedy charakteryzuje się ono regulowaną wysokością. Biurko powinno być ponadto na tyle duże, żeby umożliwić nam komfortową pracę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.