Wiadomości z Katowic

Laser IPL - co warto o nim wiedzieć?

  • Dodano: 2021-09-09 08:00, aktualizacja: 2021-09-09 08:15

Intense Pulsed Light, czyli intensywnie pulsujące światło - to właśnie o nim mowa, kiedy charakteryzujemy urządzenia w którym wykorzystuje się właśnie tą technologię, a jest to laser IPL. Jego zastosowanie wiąże się z emisją fal świetlnych, które charakteryzują się różną długością. To właśnie w dużej mierze wyróżnia go na tle tych tradycyjnych, które wytwarzają skupioną wiązkę światła. Gdzie ów sprzęt znajduje swoje zastosowanie? Podpowiadamy.

Laser IPL do depilacji - dlaczego warto go stosować?

Laser IPL to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Warto wiedzieć o tym, że laser dedykowany depilacji wpisuje się w najczęściej wykorzystywane metody dedykowane kompleksowej pielęgnacji ciała. W praktyce oznacza to wspomnianą już wcześniej depilację, ale rzecz jasna nie tylko. Potencjał oraz możliwości jakie daje skoncentrowana wiązka światła oznacza symulację skóry do odnowy. Z jego pomocą może dojść do redukcji zmarszczek, jak i poprawy wiotkości. Warto także wiedzieć, że laser bardzo mocno wpływa na pobudzanie mieszków włosowych, w tym także znaczne wzmacnianie cebulek. Takie działanie przekłada się na poprawę kondycji włosów. 

Czy depilacja IPL jest bolesna?

Nie, dlatego jest w dużej mierze tak bardzo popularna. Co więcej, laser IPL z powodzeniem można stosować na wszystkie obszary naszego ciała. Pamiętajmy jednak o tym, że aby zabieg był w pełni bezpieczny, jak również wpisywał się w spełnianie naszych oczekiwań, warto jest stawiać wyłącznie na urządzenia dobrej jakości. W praktyce oznacza to, że trzeba zwrócić uwagę na solidność wykonania, jak również klasę wykorzystywanych do jego produkcji części. Takie działanie umożliwi nam nabycie sprzętu, który będzie miał szansę posłużyć nam przez długi czas. Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie Biznes Polski

Depilator laserowy a depilator IPL – podstawowe różnice

Stosując depilator IPL nie usuwamy włosów na stałe. W trakcie zabiegu nie dochodzi bowiem do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. Pamiętajmy o tym, że mówiąc o IPL mamy do czynienia z różnymi długościami fal, ale nie oznacza to, że działają one gorzej niż tradycyjny laser, który wnika w odpowiednią głębokość skóry. Można więc śmiało powiedzieć, że depilator IPL świetnie sprawdza się w zabiegach na dużej powierzchni skóry, w tym na przykład nóg. Tradycyjna depilacja, to raczej lepsze działanie punktowe. Urządzenie IPL świetnie się sprawdza szczególnie na bladej skórze i w przypadku jasnych włosków, ale oczywiście nie tylko w takich sytuacjach. Wykonując go pamiętajmy o sterylnych warunkach, przyda się np. maska ffp2.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Dagmara

    Ten laser jest tez wykorzystywany w metodzie shr motion. Robiłam nią pachy w depilconcept i rzeczywiście jest bezbolesny i nie wywołuje podrażnień.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.