Wiadomości z Katowic

Lekcje angielskiego online - podpowiadamy, jak szybko ustalić swój stopień zaawansowania

  • Dodano: 2020-11-24 06:00, aktualizacja: 2020-11-19 16:46

Aby rozpocząć naukę języka angielskiego online, nie musimy znać podstaw języka. Przecież właśnie o to chodzi, aby nauczyć się czegoś, czego nie znamy. Jednakże rozpoczęcie lekcji wiąże się z przypisaniem nas do konkretnej grupy zaawansowania. Dlaczego? Ponieważ tylko wtedy w pełni skorzystamy z możliwości uczenia się. Często osoby, które mówią, że nie znają języka angielskiego, nie zdają sobie sprawy, że mają bierną znajomość językową. Niejednokrotnie samo obcowanie z językiem (na przykład oglądanie filmów po angielsku) ma ogromny wpływ na nasze „poruszanie się” po językowych ścieżkach. Warto o tym pamiętać. Jak więc szybko ustalić swój językowy poziom? Jest na to kilka sposobów.

Jaki kurs angielskiego online?

Wybierając szkołę językową, możemy od razu, na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem nauki sprawdzić swój poziom wiedzy za pomocą odpowiednio przygotowanego przez szkołę testu. Na przykład w szkole językowej online Tutlo taki test znajduje się na specjalnie przygotowanej podstronie. Sprawdzenie wiedzy zajmie od pięciu do dziesięciu minut i pozwoli na weryfikację naszej wiedzy. To jedna ze sprawdzonych uczelni online, która umożliwia naukę angielskiego online od podstaw. Oferuje kursy angielskiego online przygotowujące do certyfikatów, a także lekcje angielskiego online dla średniozaawansowanych.

Warto dodać, że wspomniany test sprawdzający jest w pełni darmowy, podobnie jak pierwsza lekcja próbna. Ma to na celu ułatwić nam dokonanie wyboru szkoły, a przy okazji pomóc dowiedzieć się, jak dokładnie wyglądają lekcje online. Musimy bowiem pamiętać, że lekcje w szkole online różną się od tych, które odbywają się na kursach językowych w szkołach stacjonarnych. Główna różnica polega na tym, że zdalne zajęcia odbywają się metodą jeden na jednego, podanie jak na indywidualnych korepetycjach. To znacznie podnosi poziom nauczania i pozwala szybciej osiągać pierwsze wyniki. Kolejna sprawa to swoboda wyboru nauczyciela i tematu, którego będziemy się uczyć.

Jak ustalić swój stopień zaawansowania językowego ‒ inne pomysły

Jeśli nie chcemy skorzystać z testu zamieszczonego powyżej, to możemy szukać innych rozwiązań. Bardzo pomocne mogą być aplikacje językowe, które na samym początku pozwalają nam przeprowadzić test, który może być podobny do tych, jakie znajdziemy w sieci. Warto zauważyć, że z reguły testy weryfikują naszą wiedzę gramatyczną, ale niekiedy zdarzają się i takie, które sprawdzają też naszą znajomość słownictwa.

Inny sposób to książki do nauki języka angielskiego. Repetytoria gramatyczne często zamieszczają odpowiednie testy na swoich pierwszych stronach. Dodatkowo w niektórych podręcznikach testy podzielone są na różne kategorie, na przykład testy mające sprawdzić nasz poziom zaawansowania czy dotyczące znajomości języka biznesowego. W niektórych książkach znajdziemy też bardzo rozbudowane testy, które mają sprawdzić naszą wiedzę pod kątem przygotowania się do certyfikatów językowych. 

Jak widać, dostęp do odpowiednich narzędzi sprawdzających nasz poziom zaawansowania językowego jest łatwy. Są one powszechne i bez problemu znajdziemy je w sieci. Najlepiej kliknąć link zamieszczony powyżej i przy okazji skorzystać darmowej lekcji próbnej w Tutlo. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.