Wiadomości z Katowic

Like na Instagramie - Szybkie sposoby na więcej polubień

  • Dodano: 2022-03-11 06:00, aktualizacja: 2022-03-11 06:15

Aplikacja Instagram z roku na rok coraz to bardziej ewoluuje. Dzięki niej można, w różny sposób rozwijać się zawodowo, hobbistycznie, czy marketingowo. Istotne natomiast jest w tym wszystkim to w jaki sposób przyciągać coraz to nowsze osoby, które miałyby śledzić Twój profil? Większa liczba obserwatorów konta, jak i rosnąca nieustannie ilość lajków, jest celem wielu posiadaczy tej aplikacji. Nie raz zapewne, poświęciłeś godziny na dodawaniu treści, które nie wzbudziły zbytniego zainteresowania, czy może też zmarnowałeś czas przygotowywaniu prezentacji, przez, którą, np. zarwałeś noc? Wciąż Twoje zaangażowanie nie przynosi wystarczających efektów? Nie satysfakcjonuje Ciebie garstka Twoich obserwatorów, jak i zaledwie kilka polubień pod nowo dodanym postem? Trafiłeś we właściwe miejsce, bo poniżej przedstawię Ci 6 sprawdzonych metod, w jaki to sposób pozyskiwać więcej lajków, followersów od społeczności Instagrama.

BIO musi być konkretne i ciekawe.

Jest to tylko albo aż 150 znaków, które możesz wykorzystać idealnie do zachęcenia śledzenia Twojego profilu. Dzięki nim potencjalni obserwatorzy konta dowiedzą się jak najwięcej informacji o Twojej osobie i tym, czym się zajmujesz zawodowo, czy hobbistycznie. Warto wykorzystać całą pulę znaków do zareklamowania własnego konta.

Jeżeli dobrze je wykorzystasz, to zauważysz zwiększającą się liczbę obserwatorów Twojego profilu. Koniecznie napisz co robisz zawodowo na ten moment. Nie zaszkodzi także z pewnością odrobina chwytliwych i optymistycznych zwrotów, czy zabawnych określeń pobudzających wyobraźnię internautów.

Sprawiaj wrażenie oryginalnego i niepowtarzalnego. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie podanie jakiegoś linku, w który można by kliknąć, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym co dodałeś, czy też zachęcić zainteresowanych do skontaktowania się z Tobą. Niekiedy prosta forma mająca coś innego niż ma większość, może być tym strzałem w sam sukces, który oczekujesz osiągnąć.

Czas – niezwykle istotny przy dodawaniu postów. 

Prawdą jest to, że nie ma złotego środka w tym zakresie. Sam musisz ocenić, kiedy on jest najlepszy dla Twoich obserwatorów. Każdy z posiadaczy konta na Instagramie, chciałby wiedzieć, kiedy dodać post na media społecznościowe, który osiągnie niesamowitą popularność wśród odbiorców. Można jednak po dłuższej analizie postarać się to oszacować, np. dzięki Instagram Insights i zweryfikować, kiedy są online Twoi obserwatorzy.

Musisz oszacować, o jakiej porze dnia, czy też nocy Twoje treści, będą adekwatne do pory, w której je dodajesz. Dzięki temu będziesz mógł przewidzieć mniej więcej intensywności lajków, jak i zainteresowanie Twojego nowo dodanego postu, po czym sam się przekonasz o jakiej porze osiągnął on najwięcej lajków wśród społeczności internetowej.

Systematycznie dodawane posty to jest priorytet sukcesu.

Według powszechnie dostępnych badań, nad społecznością Instagrama można wywnioskować, że absolutny minimum dodawanych postów powinien wynosić 4. Jest to podstawa do zachęcenia obserwujących, a jednocześnie zabiegania o coraz to nowsze twarze. Jeżeli nabierze się wprawy, to dodanie jednego postu każdego dnia, będzie już tak naturalne i oczywiste, że się do tego po prostu przyzwyczaisz i nabierzesz systematyczności.

Dzięki temu, będziesz mógł starać się o coraz to większą popularność, czy też możliwe późniejsze współprace, które będą opłacalne. Zdeterminowanie i nieustanne dążenie do wyznaczonego celu dadzą oczekiwane rezultaty. Trzeba tylko być aktywnym, a dzięki temu będziesz dostępny dla coraz to szerszego grona odbiorców.

Algorytm Instagrama będzie plasował Cię ku górze strony i będziesz coraz bardziej dostępny, nawet dla tych, którzy nie pomyśleliby, aby dać Tobie lajka, czy też Ciebie obserwować. Pamiętaj, aby ilość szła w parze z jakością, to bardzo ważne, by łączyć obie kwestie. 

Algorytm Instagrama

Istotnym jest, abyś miał wiedzę na jego temat. Skoncentruj się na nauce, w jaki sposób z niego korzystać, aby przynosiło to oczekiwane rezultaty Twojemu profilowi. Ważne są czynniki które się na niego składają i dzięki którym jest wyselekcjonowane to co pojawia się w pierwszej kolejności na osi czasu po zalogowaniu.

Mowa tutaj o Twoich zainteresowaniach daną tematyką. W jakiej częstotliwości oglądasz posty i czy są one tylko najnowsze, czy może nadrabiasz zaległości starszymi treściami? Nawiązywane relacje także mają znaczenie. Oraz to jak często korzystasz z aplikacji. Także kogo obserwujesz i jak długo w ciągu doby korzystasz z Instagrama – jakie są intensywności Twojej aktywności w sieci. Wszystkie te czynniki oddziałują na Twój indywidualny algorytm, na podstawie którego szacuje się każdy krok.

Treści – różnorodność jest wskazana 

Na Instagramie możesz zaszaleć, lecz zachowuj zdrowy rozsądek, bo ograniczenia są wszędzie. Aplikacja ta daje ogrom możliwości, które można w łatwy i przyjemny sposób przekazywać dalej. Nie bój się mówić i pisać szczerze, aczkolwiek zawsze zastanów się dwa razy, czy chcesz dany temat poruszyć i czy na pewno warto się nim zająć.

Bądź elastyczny, stawiaj na oryginalność, bo dzięki temu dotrzesz do szerszego grona odbiorców. Pamiętaj, abyś miał schemat, dzięki któremu będziesz mógł być elastyczny, ale zachowując przy tym jakąś równowagę i spójność.

Zakup like na Instagramie 

Jeżeli jesteś użytkownikiem aplikacji, któremu zależy na czasie, to są pewne sposoby, które są także dostępne dla każdego zainteresowanego. Mianowicie mowa tu o kupowaniu polubień. Zachęcająca jest taka forma profilom, które są nowe i mają mało obserwatorów. Zakupione like na Instagramie mogą automatycznie pomóc w szybkim rozwinięciu skrzydeł i zaistnieniu w sieci.

Dlaczego ta opcja jest tak bardzo kusząca? Z prostego powodu... Firmy w obecnym czasie bardzo lubią współpracować z influencerami. Zwłaszcza z tymi, którzy mają minimum tysiąc polubień swojego profilu. Lajki możesz zakupić u firm marketingowych, a zwłaszcza u takich z doświadczeniem, jak i godnymi polecenia, abyś nie został oszukany przez podszywających się tylko pod firmy, które w rzeczywistości nie istnieją.

Godnymi polecenia są np. kuplike.pl, polskielajki.pl i tanielajki.pl. Ceny usług są różne z tego względu, że każda z firm ma swoje wytyczne i priorytety, którymi się kieruje, a co łączy się z tym – indywidualna cena usług. Nie zapomnij zapoznać się z opiniami na temat konkretnej firmy i pamiętaj o tym, że profil, który użytkujesz musi być publiczny. Zanim zdecydujesz się na zakup lajków, musisz oszacować jaka ilość Ciebie interesuje i na jakiej Tobie zależy. Są różne opcje do wyboru podczas współpracy z firmą, które są dostosowywane do Twoich aktualnych potrzeb, tak, aby klient był zadowolony.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.