Wiadomości z Katowic

Listwy PCV - kiedy mogą się przydać?

  • Dodano: 2019-12-02 14:15

Tworzywo sztuczne to bardzo praktyczny polimer, który obecny jest w naszym życiu praktycznie na każdym kroku. Mało kto jednak wie, że jego historia sięga XIX wieku. Dlatego warto się temu przyjrzeć i poznać obecne zastosowanie PCV.

Jak odkryto PCV, czyli polichlorek winylu?

Historia PCV rozpoczęła się dzięki badaniom francuskiego chemika, Henriego Victora Regnault. To on jako pierwszy uzyskał charakterystyczny biały proszek, który był końcowym produktem polimeryzacji. Niestety, Francuz nie był w stanie dokładnie określić, co to za substancja. Dopiero kilkanaście lat po tym zdarzeniu Niemiec Fritz Klatte wykorzystał odkrycie Regnault i zaprojektował proces produkcji. Udawało mu się chociażby uzyskiwać żywicę z winylowych związków. Pierwsze szerokie zastosowanie polichlorku winylu miało miejsce podczas pierwszej wojny światowej. PCV okazał się bowiem dobrym zamiennikiem kauczuku. Jednak po wojnie zaniechano produkcji ze względu na jej wysokie koszta. Dopiero opracowanie nowej metody umożliwiło otwarcie fabryk w USA i Niemczech w latach 30. XX wieku. Dziś wyroby z PCV są wytwarzane na całym świecie.

Listwy PCV i nie tylko – co produkuje się w Polsce?

W Polsce także nie brakuje firm zajmujących się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Produkty powstające w naszym kraju są wysokiej jakości i dostosowane do potrzeb klienta. Firmę, która produkuje tego typu elementy, znajdziesz chociażby w tym miejscu http://www.firmaskowronski.pl/100/profile-meblowe. Z PCV wykonuje się takie elementy jak listwy i profile meblowe, trepnosy, czy sztachety plastikowe. Mają one szerokie zastosowanie. Listwy PCV stosuje się chociażby przy produkcji mebli. Zakłada się je na krawędź płyty meblowej, chroniąc ją przed zniszczeniem. Najczęściej stosuje się je w sytuacji, gdy nie ma możliwości zastosowania listwy samoprzylepnej. Listwy PCV wykonywane są także na standach i displayach. Dzięki temu ekspozycja towaru jest o wiele bardziej estetyczna. Produkty z PCV możemy bez problemu dostosować do naszych potrzeb. Wystarczy, że skorzystamy z usług firmy oferującej produkcję elementów na zamówienie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.