Wiadomości z Katowic

Łóżko dopasowane do potrzeb starszaka - jak wybrać?

  • Dodano: 2021-03-26 11:15

Niemowlę rośnie tak szybko, że konieczność wymiany łóżeczka następuje niemal w mgnieniu oka. Łóżko jest najważniejszym meblem w wyposażeniu pokoju dziecka, ponieważ zdrowy sen zapewnia regenerację i sprzyja prawidłowemu rozwojowi. Jak wybrać odpowiednie łóżko dla starszej pociechy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka?


Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego zakup łóżka powinien być przemyślany pod względem wymiarów. Nie należy kupować go z zapasem zaledwie kilku centymetrów długości, lecz zdecydowanie większym. Wówczas zyskasz pewność, że kolejne łóżko trzeba będzie kupić nie wcześniej niż za kilka lat, a nie za rok lub dwa. Wśród licznych propozycji na rynku prym wiodą drewniane łóżka dla dzieci ze względu na naturalność i wytrzymałość materiału. Bezpieczeństwo, zdrowie i wygoda to najważniejsze aspekty, które należy uwzględnić przy wyborze łóżka. Powinno mieć odpowiednie atesty potwierdzające spełnienie polskich i europejskich norm jakościowych.

Wykonanie łóżeczka – materiały i ochrona powierzchni

Bezpieczeństwo dziecka jest kwestią priorytetową, dlatego łóżka dla dzieci drewniane muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości i starannie wykończone. Drewno sosnowe, bukowe i płyty laminowane to materiały, z których powstają bezpieczne łóżeczka Pinio. Znajdziesz je na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/lozko-dla-starszaka/. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, a przy tym są pozbawione toksycznych substancji. Decyduje o tym zastosowanie wysokiej jakości drewna i ekologicznych farb wodnych, którymi są pokrywane. Drewniane łóżeczka pokryte farbami ekologicznymi są odpowiednie dla pociech ze skłonnościami do alergii. Warto zdecydować się na łóżko drewniane dla dziecka wykonane z sosny, ponieważ to drewno wyróżnia się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu nie przyciąga kurzu, który stanowi środowisko rozwoju roztoczy będących częstą przyczynę alergii.

Łóżko jako element wystroju pokoju

Chociaż łóżka drewniane dla dzieci mają przede wszystkim zapewniać komfort podczas snu, nie należy zapominać o estetyce. Każdy mebel wpływa na aranżację pokoju, a dzieci chętniej kładą się do łóżka, które im się podoba. Nowoczesne formy stanowią doskonałe rozwiązanie. Prostota linii oraz lekkość konstrukcji prezentują się efektownie i idealnie wpisują się w styl każdego dziecięcego pokoju. Mile widziana jest jasna kolorystyka, która wprowadza optymistyczny nastrój i pozwala na łatwe przearanżowanie pokoju.

Jakie modele łóżek dla dzieci oferują producenci?

Dla kilkuletniego dziecka producenci oferują wiele ciekawych modeli łóżek. Najbardziej klasyczne łóżko dla dzieci składa się z prostej konstrukcji z materacem. Może być zabezpieczone barierką lub nie. W przypadku niektórych modeli łóżek istnieje też opcja dokupienia barierki. Wygodnym rozwiązaniem są warianty z szufladą na pościel pod spodem. Dla kilkulatka atrakcję może stanowić łóżko w kształcie domku. Jeszcze inna opcja to łóżko piętrowe. Dla jedynaka odpowiednią opcją jest łóżko piętrowe z biurkiem pod spodem i szafkami – to idealny pomysł do małego pokoju.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.