Wiadomości z Katowic

Magazyn fundamentem logistyki

  • Dodano: 2020-03-27 10:30, aktualizacja: 2020-03-30 11:15

Wiele się dzieje ostatnio na polskim rynku e-commerce. Statystyki pokazują, że z roku na rok w sieci pojawia się coraz więcej e-sklepów, a co za tym idzie, rośnie zapotrzebowanie na efektywną logistykę. Ta z kolei, stanowi niemałe wyzwanie nawet dla weteranów prowadzenia działalności, dlatego wiele młodych firm niejednokrotnie zamyka swe podboje, nie potrafi zbudować wydajnej i opłacalnej logistyki. Skąd ten problem? Najczęściej wynika to oczywiście z braku doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, ale niejednokrotnie jest to również problem lokalizacji. Nie każde miejsce w Polsce nadaje się na prowadzenie interesów, a te celujące w sprzedaż online mają co do miejsca funkcjonowania, całkiem duże wymagania. Dziś przyjrzymy się jednej z ciekawszych lokalizacji na logistycznej mapie Polski - Katowicom i opowiemy, dlaczego to tam warto szukać rozwiązań dla biznesu online!

Dlaczego logistyka odgrywa tak ważną rolę w biznesie?

Planowanie to kluczowy element w działaniu każdego przedsiębiorstwa. Bez odpowiedniego planowania zdajemy się na to, co przyniesie rynek i aktualna infrastruktura, a ta może znacząco utrudnić nam pracę szczególnie w kontekście logistyki.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz produkt dotrze do klienta w całości, po kosztach na tyle atrakcyjnych, że nie przekroczą wartości samego towaru, to musimy jeszcze przed etapem produkcji zorganizować samodzielnie odpowiednią sieć dystrybucji. Tu dochodzimy do fundamentu logistyki, czyli magazynu, do którego trafia wszystko co wyprodukujemy. Magazyn to jedna z najważniejszych inwestycji dla przedsiębiorstwa produkcyjnego bądź każdego innego biznesu, który na jakimś etapie obraca danym towarem.

To, jaki magazyn wybierzemy wpłynie nie tylko na to jak dobrze zachowa się towar narażony na próbę czasu przed sprzedażą do klienta finalnego, ale także na to jakie możliwości skalowania biznesu, będziemy mieli w późniejszych etapach jego działania. Gdy okaże się, że miejsce magazynowe zacznie się niebezpiecznie kurczyć, a produkcja nie przestanie się rozwijać, będziemy zmuszeni do relokacji, lub kosztownej przebudowy obiektu, no chyba, że korzystamy wynajętego magazynu.

Magazyny do wynajęcia to droga do prostego rozwoju
 

Podejmując działania na terenie Górnego Śląska, duża część przedsiębiorców szuka powierzchni magazynowych w okolicach Sosnowca czy Gliwic, a prawda jest taka, że Katowice, nie są gorszym wyborem. Magazyny w Katowicach, w szczególności te do wynajęcia, to bardzo wygodna opcja pozwalająca na zminimalizowanie problemów ze skalowaniem biznesu w przyszłości. Wynajmując przestrzeń w większym obiekcie możemy po prostu zwiększyć z czasem wykorzystywany obszar, nie martwiąc się relokacją czy szukaniem środków na rozbudowę własnego zaplecza. Magazyny w Katowicach są więc świetnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na dogodną lokalizację, ale również na warunki i możliwości, które będą skalować się razem z Twoim biznesem!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.