Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Manekiny damskie - czy realizm zawsze jest dobry?

  • Dodano: 2019-12-05 08:45, aktualizacja: 2019-12-05 08:59

Tematem visual merchandisingu zajmuje się wielu specjalistów, a ich praca polega na łączeniu poczucia estetyki z wiedzą naukową – umieszczenie odpowiednich elementów w odpowiednich elementach sklepu może zwrócić uwagę klientów i zachęcić ich do wejścia do naszego sklepu

Zmysłowa abstrakcja czy prosty realizm?

W zależności od stylu odzieży, jaką oferujemy w naszym sklepie, możemy zdecydować się na odpowiednio dopasowane manekiny. Do odzieży sportowej lepiej sprawdzą się manekiny wiernie naśladujące sylwetkę człowieka, z subtelnie zarysowaną twarzą. Do designerskiej odzieży lepszym wyborem mogą być manekiny damskie z abstrakcyjnymi liniami szyi czy rąk. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego – mimo technicznych możliwości – manekiny nie naśladują wiernie ludzkiej fizjonomii?

Dolina niesamowitości a manekiny damskie

Być może najbardziej znanym manekinem damskim jest La Pascualita – manekin stojący na witrynie sklepowej w Chihuahua w Meksyku od 1930 roku. Figura została wykonana tak realistycznie, że szybko pojawiły się pogłoski, że są to odpowiednio spreparowane zwłoki. Biorąc pod uwagę, że rzeczony sklep zajmuje się sprzedażą sukni ślubnych, a manekin wciąż stoi, makabryczne pogłoski nie zaszkodziły jego obrotom – jednak raczej nie każdy właściciel butiku chciałby ryzykować.

Dolina niesamowitości to wrażenie, jakie mamy, gdy przedmiot jest „zbyt” podobny do człowieka – przykłady to właśnie to La Pasqualita lub zombie. Dlatego manekiny co do zasady mają ludzką sylwetkę, jednak ich projektanci nie dążą do uzyskania pełnego realizmu – choć dla butiku z modą alternatywną, subkulturową postawienie hiperrealistycznego manekina damskiego mogłoby być niezłym pomysłem.

Manekiny damskie – abstrakcyjne czy realistyczne?

Dla sklepów z bielizną lub designerską odzieżą dobrym pomysłem może być wybranie manekinów nawiązujących do linii ludzkiego ciała, jednak zaprojektowanych w abstrakcyjnym stylu. Dzięki temu z jednej strony ubrania będą się na nich dobrze układać, a z drugiej - „twarz” czy sylwetka manekina nie będzie skłaniać do porównań z kimś znajomym. Warto zapoznać się z ofertą producentów proponujących manekiny damskie w różnych stylach, np. https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3 Niezależnie, czy zdecydujemy się na realizm, czy na abstrakcję, powinniśmy dobierać manekiny do naszego sklepu świadomie – dzięki temu unikniemy niezamierzonych efektów i skojarzeń, a nasza witryna będzie tworzyła spójną całość z całą naszą marką.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.