Wiadomości z Katowic

Manicure i pedicure, czyli o pielęgnacji dłoni i stóp

  • Dodano: 2018-06-26 07:15, aktualizacja: 2018-06-26 07:20

Dbanie o ciało przynosi nie tylko korzyści estetyczne. Regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych może także uchronić przed powstaniem patologicznych zmian. Dowiedz się wszystkiego o czynnościach poprawiających i korygujących wygląd nie tylko stóp, ale i całego ciała.
 

Znaczenie pielęgnacji dla całego ciała
Regularne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na ciało wpływa na nasz organizm na wielu płaszczyznach. Poprawia się nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale i dobre samopoczucie. Zabiegi pielęgnacyjne mogą bowiem stanowić wstęp do licznych czynności poprawiających urodę. Jedną z najprostszych czynności, którą możemy wykonywać samodzielnie w domu, jest oczywiście peeling. Jest on szczególnie polecany osobom posiadającym suchą skórę. Regularnego wykonywanie tej prostej czynności powoduje, że nie narasta nadmiar tkanki. Dzięki temu zdecydowanie lepiej wchłaniane są wszelkiego rodzaje kremy czy balsamy. Działania te mają podwójną korzyść. Po pierwsze poprawiają wizualną kondycję skóry a po drugie, jest ona miękka w dotyku, lepiej nawilżona i odżywiona.

Zabiegi wykonywane na dłoniach
Manicure jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na dłoniach. Główną jego zaletą jest łatwość wykonania. Jak każdy zabieg wymaga on jednak cierpliwości i precyzji. Kobiety bardzo chętnie wykonują manicure w salonach kosmetycznych głównie ze względu na możliwość skorzystania przy okazji z innych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z najbardziej popularnych jest oczywiście ciepła parafina. Zdecydowanie poprawia ona kondycję skóry dłoni, sprawiając, że staje się ona jedwabiście gładka. Dodatkowo po wykonanym manicure klientka salonu może skorzystać z wielu technik malowania paznokci. W warunkach domowych najczęściej jest to po prostu jeden kolor lub french. W salonie możemy w kolei skorzystać z hybrydy, ombre lub licznych dekoracji czy ozdób.

Pedicure klasyczny czy leczniczy
Dbanie o stopy może przybierać różne formy. Oczywiście jedną z najczęściej wykonywanych jest pedicure. W klasycznym wydaniu polega on na pielęgnacji skóry stóp i kończy się pomalowaniem paznokci w dowolnie wybranej technice. Pedicure Kalisz może być również wykonane jako zabieg leczniczy. W takiej sytuacji jego zastosowanie jest zdecydowanie szersze oraz w znacznym stopniu poprawia on estetyczny wygląd stóp. Podczas tego rodzaju zabiegu usuwane są wszelkiego rodzaju odciski czy zrogowacenia naskórka. Może być również poszerzony o założenie klamer na wrastające paznokcie lub wspomóc leczenie grzybicy. Tego rodzaju zabiegi wymagają jednak specjalistycznej wiedzy, a co za tym idzie wizyty w salonie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.