Wiadomości z Katowic

Masaż tkanek głębokich – kurs dla fizjoterapeutów

  • Dodano: 2022-02-04 10:45, aktualizacja: 2022-02-11 07:51

Dobry masażysta wie, że powinien nieustannie poszerzać zakres swoich kompetencji. Różnego rodzaju szkolenia dla fizjoterapeutów dają nam taką możliwość. Nowe zdobyte umiejętności przeniosą Twoje usługi na wyższy poziom.
Na czym polega masaż tkanek głębokich?

Podczas masażu stosuje się powolny, mocny nacisk, aby rozluźnić napięcie mięśni, koncentrując się na najgłębszych warstwach tkanki mięśniowej, ścięgien i powięzi. Zwykle zaczyna od lżejszego nacisku, aby rozgrzać mięśnie, a następnie rozpoczyna pracę na głębszym ucisku. Jest to również doskonały sposób na przygotowanie mięśni do osiągania jak najlepszych wyników w sporcie oraz regeneracji po wysiłku. Pomoże poprawić krążenie, zmniejszyć drobne bóle, a także zwiększyć zakres ruchu i złagodzić stany zapalne.

Zastosowanie masażu tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich ma zastosowanie w wielu przypadłościach, nawet tych, których doświadczamy codziennie. Przewlekły ból w części lędźwiowej pleców, zapalenie powięzi czy sztywność karku mogą być leczone za pomocą masażu. Napięcie mięśni, które zwykle pojawia się przy przewlekłym bólu, można również zmniejszyć za pomocą głębokiego masażu tkanek, który jest znacznie skuteczniejszy niż leki czy pozostałe zabiegi medyczne. Masaż tkanek głębokich może obejmować całe ciało lub tylko jeden obszar, który sprawia dyskomfort i wykonywany jest najczęściej za pomocą palców, kciuków, a czasami nawet łokci, aby wywierać odpowiedni nacisk.

Kurs masażu tkanek głębokich w Katowicach jest skierowany do fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy jak i pozostałych specjalistów pracujących z ciałem, nie wykluczając młodych adeptów w trakcie edukacji. Masaż tkanek głębokich jako forma masażu leczniczego, cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Na początku stosuje się lżejszy nacisk, aby rozgrzać i przygotować mięśnie. Z czasem stosuje się coraz głębsze, bardziej skoncentrowane techniki, takie jak rozciąganie i tarcie, aby uwolnić mięsień z powięzi. Terapeuta powinien być w stanie wyczuć napięcie w mięśniach oraz „węzłów” mięśniowych lub zrostów powstałych w wyniku przewlekłego napięcia mięśni. Pamiętając przy tym, aby nie przestymulować tkanki.

Dodatkowe zalety płynące z kursu

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, poszukującym szkolenia i kwalifikacji zawodowych, czy też wykwalifikowanym fizjoterapeutą pragnącym poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, kurs masażu tkanek głębokich odpowie Twoim potrzebom.

Warto podkreślić, że kurs oferuje znacznie więcej, niż wiedzę teoretyczną. Kursant dowie się, w jaki sposób budować swoją relację z pacjentem, jak rozumieć jego potrzeby i w jaki sposób wyjaśniać, dlaczego leczy go właśnie takimi, a nie innymi metodami. Dzięki temu uczestnik kursu będzie potrafił wykonywać swoją pracę elastycznie, umiejętnie dopasowując się do potrzeb konkretnych osób, co jest w tej pracy niezwykle pożądaną umiejętnością. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.