Wiadomości z Katowic

Materac 90x200 - jak kupić dobry materacach w Katowicach?

  • Dodano: 2021-05-20 14:15, aktualizacja: 2021-05-27 15:45

Jakość i komfort naszego snu zależą przede wszystkim od powierzchni, na której codziennie śpimy. Materac musi być w pełni dopasowany do danego użytkownika. Ważne są takie aspekty takie jak rodzaj jego wypełnienia oraz poziom twardości. Warto też zwracać uwagę na ogólną jakość produktów i wybierać te od sprawdzonych producentów. Sprawdź, jak kupić dobry materac i gdzie możesz szukać takiego w Katowicach.

Sprawdzony producent materacy w Katowicach 

Zanim zaczniemy wybierać odpowiednie dla nas parametry materaca, najpierw musimy wybrać dobrego producenta. Na terenie Katowic znajduje się kilka sklepów, które oferują produkty od cenionej na całym świecie marki Hilding. Firma działa na rynku od 1939 roku, a obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach. Hilding jest aktualnie jednym z największych producentów materacy i łóżek na świecie. Produkty tej marki od lat cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników — nawet tych najbardziej wymagających. 

Dokładną listę wszystkich sklepów znajdujących się na terenie Katowic znaleźć możesz za pomocą wyszukiwarki na oryginalnej stronie Hilding. Wystarczy wpisać nazwę miasta, a po chwili ukażą się wyniki oraz dane adresowe. Materace od Hilding można oczywiście zakupić również przez internet w sklepach autoryzowanych partnerów marki. 

Jakie wypełnienie materaca 90x200 wybrać? 

Gdy wybór producenta mamy już za sobą, możemy przejść do parametrów materaca. Jedną z najważniejszych kwestii jest rodzaj wypełnienia. Marka Hilding oferuje materace piankowe (termoelastyczne, wysokoelastyczne, lateksowe), sprężynowe (kieszeniowe, Multicpocket, Pocket Plus) oraz hybrydowe. Wszystkie zapewniają wysoki komfort snu, jednak różnią się od siebie kilkoma cechami. 

Materace termoelastyczne takie jak Hilding Rumba oraz Hilding Salsa reagują na temperaturę ciała, co oznacza, że uginają się pod wpływem ciepła. Takie rozwiązanie sprawia, że materac dopasowuje się do anatomicznej budowy sylwetki i przyjemnie otula całe ciało. Produkty termoelastyczne polecane są szczególnie osobom z problemami kręgosłupa. 

Materace wysokoelastyczne uginają się pod wpływem nacisku. Są bardzo sprężyste i wygodne, a do tego charakteryzują się dobrą wentylacją. Przykładami takich materacy są Hilding Boogie oraz Hilding Modern. 

Materac lateksowy 90x200, taki jak Hilding Melody będzie natomiast idealnym rozwiązaniem dla alergików. Lateks posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego zapobiega powstawaniu alergenów. 

Druga grupa, czyli materace z wypełnieniem sprężynowym charakteryzują się dużą elastycznością punktową. Z tego względu polecane są do łóżek dwuosobowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu produkt zakupić w rozmiarze 90x200. Ostatni rodzaj, czyli wypełnienie hybrydowe to połączenie cech pianki oraz sprężyn. Tego typu materace sprawdzą się doskonale dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Jak dobrać poziom twardości materaca do wagi? 

Pamiętajmy, że materac musi mieć też odpowiedni poziom twardości. Ten parametr wybiera się na podstawie masy ciała. Marka Hilding oferuje nam cztery stopnie twardości:

  • H1 (miękki) — dla osób o wadze nie większej niż 60 kg
  • H2 (średni) — dla osób o wadze od 60 do 80 kg
  • H3 (twardy) — dla osób o wadze od 80 do 110 kg
  • H4 (bardzo twardy) — dla osób o wadze powyżej 110 kg 

Dobór materaca będzie miał bezpośredni wpływ na jakość naszego snu. Dlatego warto dokładnie przemyśleć tę decyzję i wybrać produkt najwyższej jakości oraz dopasowany do własnych potrzeb. W stacjonarnych sklepach z produktami Hilding możesz przetestować wybrane modele i sprawdzić, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy oraz zapytać o wskazówki ekspertów. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.