Wiadomości z Katowic

Miedziane kinkiety do każdej przestrzeni

  • Dodano: 2021-06-09 09:00

Urządzając mieszkanie, czasami brakuje nam ostatniego sznytu. Czegoś, co sprawi, że przestrzeń zyska charakter i coś, co zwieńczy zastosowany w pomieszczeniach styl. Takim elementem mogą być miedziane kinkiety wewnętrzne oraz zewnętrzne. Jakie powinny mieć kształty? Dlaczego właśnie miedź?

Nieco historii

Miedź jest surowcem znanym od  ponad 10 tys lat, począwszy od epoki kamienia. To w Turcji i Iranie odnaleziono pierwsze przedmioty z miedzi - paciorki i broszki. W epoce brązu ludzie nauczyli się wydobywania miedzi i dalszego jej wykorzystywania. W starożytnym Rzymie, miedź używano jako środka płatniczego, a w średniowieczu stosowano ją do wyrobu biżuterii czy przedmiotów codziennego użytku. Z czasem zaczęto wykorzystywać miedź także w przemyśle, a dziś również w energetyce. Bez miedzi nie byłoby dziś komputerów, telefonów komórkowych czy innej elektroniki. Rozwijana jest w telekomunikacji, jubilerstwie, a także wnętrzarstwie.

Kinkiety i ich rodzaje

Mówiąc najprościej, kinkiet to lampa, montowana na ścianie lub stojąca. Pełni ona w pomieszczeniach formę dekoracyjną, wykorzystywana jest też jako światło wspomagające lub kierunkowe. Miedziana lampa ma ciepły, złoty lub różowy kolor, który ociepla pomieszczenie, nadaje mu blask. podczas gdy złote elementy przytłaczają, a srebrne są zbyt chłodne, miedź wprowadzi domową atmosferę do wnętrza. Jest to materiał uniwersalny, który w jasnych aranżacjach jeszcze bardziej rozświetli przestrzeń, w ciemnych pomieszczeniach doda subtelności oraz światła, a w przestrzeniach pastelowych sprawi, że będą one bardziej przytulne. Kinkiety miedziane są uniwersalne, dobrze współgrając z pomieszczeniami o wielu kolorach. Nadadzą się one do każdego stylu, niezależnie czy mówimy o stylu skandynawskim, industrialnym, minimalistycznym, rustykalnym czy retro. Nadadzą się praktycznie do wszystkich pomieszczeń oraz na zewnątrz. Można je stosować w korytarzach, ciągach komunikacyjnych jako oświetlenie kierunkowe, nad łóżkiem w sypialni, jako doświetlenie lustra w łazience czy nad blatami roboczymi w kuchni.

Światło, jakie dają kinkiety miedziane jest delikatne i dyskretne. Mogą mieć oprawy przeźroczyste oraz nie. Jeśli światło skierowane jest ku górze - oświetli sufit i ścianę. Przy skierowaniu na dół, doświetlimy podłogę. Używając kloszy otwartych światło będzie odbijać się od sufitu lub podłogi, natomiast przy kloszach zamkniętych, będzie ono bardziej dyskretne. Najlepiej w kinkietach miedzianych stosować ekologiczne i energooszczędne żarówki LED, które tworzą światło przyjemne, nie rażące oczu. Można też użyć żarówek halogenowych, nadających się lepiej do oświetlenia punktowego.

Same kinkiety miedziane dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach. Możemy wybrać kinkiety prostokątne, kwadratowe, okrągłe, podłużne, w stylu nowoczesnym czy rustykalnym, a także niestandardowe w formie latarni, pochodni czy lampy naftowej.

Kinkiety w pomieszczeniach

Miedziane kinkiety w sypialni świetnie sprawdzą się w roli lampki nocnej, umieszczonej bezpośrednio przy łóżku. Najlepiej zakupić tu kinkiety w kloszem otwartym skierowane w dól lub w bok, a jeśli mają stanowić oświetlenie główne, dobrze wybrać miedziany kinkiet w matowej obudowie. W łazience, używane są jako oświetlenie dodatkowe, zazwyczaj przy lustrze. Jeśli posiadamy lustro pionowe, dobrze jest umieścić dwa kinkiety po obu jego stronach, jeśli lustro jest poziome, sprawdzi się kinkiet miedziany podłużny z kilkoma źródłami światła. W kuchni, rolą kinkietów jest oświetlenie blatu, dlatego najlepiej zakupić kinkiet z jasnym, punktowym światłem, z otwartym lub półotwartym kloszem. W salonie dobrze powiesić kinkiety nad kanapą czy fotelami jako światło wspomagające. Wtedy sprawdzi się kinkiet o kloszu zamkniętym. Do przedpokoju natomiast dobrze jest umieść dwa lub trzy kinkiety zamknięte i powiesić je powyżej linii wzroku. Można używać też kinkietów jako podświetlenia obrazów.

Chcąc zakupić kinkiety miedziane najlepiej skorzystać ze sprawdzonego sprzedawcy na stronie https://abanet.pl/532-kinkiety-miedziane-i-mosiezne

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.