Wiadomości z Katowic

Mieszkać na przedmieściach

  • Dodano: 2019-07-11 13:00

Wybór lokalizacji miejsca do zamieszkania jest niezwykle trudny. Przez długie lata ludzie dążyli do tego, aby mieszkać w dużych miastach, gdzie mieli zapewnioną bliskość usług, kultury i szkół. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Miasta zaczynają się wyludniać a młodzi ludzie coraz chętniej przeprowadzają się na przedmieścia. Co spowodowało tę zmianę na przestrzeni ostatnich lat?

Cena zakupu

Najczęstszym aspektem wyboru mieszkania na przedmieściach jest cena jego zakupu. Nowe mieszkania w Katowicach znajdujące się na obrzeżach są dużo tańsze niż w centrum miasta. Mając przeznaczoną pewną kwotę na nowe lokum – na przedmieściach młodzi mogą pozwolić sobie na większą powierzchnię a tym samym przestrzeń życiową. Może to być mieszkanie o większym metrażu bądź dom w zabudowie szeregowej lub wolnostojący z własnym ogródkiem i garażem a do tego w dużo bardziej przyjaznej okolicy.

Ucieczka od hałasu i smogu

Miasto kojarzy się niestety z hałasem, spalinami i smogiem. A wystarczy pokonać zaledwie kilkanaście kilometrów , aby znaleźć się z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Osoby pracujące w mieście w ciągu dnia, po przeprowadzce na przedmieścia doceniają możliwość zregenerowania się w ciszy i spokoju, bez spalin, w bliskości terenów zielonych. Tutaj mamy pewność, że nie obudzi nas w środku nocy imprezujący sąsiad czy nad ranem dźwięk klaksonów samochodowych, a jedynie śpiew ptaków i powiew świeżego powietrza. Rozległość pobliskich terenów rekreacyjnych natomiast zachęca do zmiany trybu życia z siedzącego na bardziej aktywny. Są idealnym miejscem dla biegaczy czy rowerzystów a także na długie, rodzinne spacery.

Dla rodzin z dziećmi

Mieszkanie na przedmieściach z pewnością docenią rodziny z małymi dziećmi. Mniejsza gęstość zaludnienia i mniejszy ruch uliczny sprawiają, że są to miejsca bezpieczniejsze dla najmłodszych. Ponadto stały dostęp do terenów zielonych czyni przedmieścia jeszcze bardziej przyjaznymi dzieciom, które można wychowywać w ścisłym kontakcie z przyrodą. Mają one wiele możliwości zabaw na świeżym powietrzu, chociażby we własnym ogródku.

Dogodny dojazd do miast

Tam, gdzie powstają nowe osiedla, powstają także inne inwestycje, tj infrastruktura i komunikacja, dzięki czemu coraz łatwiej dojechać do centrum i to z zaledwie kilka bądź kilkanaście minut. Nowe domy w Katowicach położone są blisko dróg wylotowych, zapewniających wygodny dojazd nie tylko samochodem, ale również autobusem czy pociągiem.

A zatem, czy warto mieszkać na przedmieściach?

Jeżeli marzysz o przestronnym mieszkaniu bądź domu w spokojnej okolicy oraz o większej prywatności i swobodzie mieszkania – kupno lokum na przedmieściach warto rozważyć.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.