Wiadomości z Katowic

Mieszkania w Katowicach - co oferuje rynek pierwotny?

  • Dodano: 2021-02-01 11:30, aktualizacja: 2021-02-04 14:05

Nie sztuką jest znaleźć nowe mieszkanie w śląskiej stolicy, ale wielu poszukuje wyjątkowych, wyróżniających się na tle innych inwestycji. Sprawdź, czym dziś deweloperzy przyciągają klientów.

W ostatnich latach Katowice zmieniły się nie do poznania, o czym świadczą czołowe miejsca w rankingach miast o wysokiej jakości życia. Chociażby w 2019 roku stolica Śląska znalazła się na podium rankingu miast dla młodych Europolis, przygotowanego przez Politykę Insight i Polską Fundację im. Roberta Schumana. Jurorów konkursu ujęła ona m.in. ofertą edukacyjną, rozrywkową czy kondycją lokalnej gospodarki[1]. Katowice zapunktowały także w plebiscycie „Polish Cities of the Future 2019/20” magazynu z grupy The Financial Times, zajmując w nim pierwsze miejsce. Co tak wyróżniło miasto spośród innych? Skuteczność w przyciąganiu inwestycji ułatwiających życie mieszkańcom[2].

Własne mieszkanie w Katowicach – jak się wyróżnić?

Ci, którzy nie doceniali Katowic, teraz być może zmienią zdanie. Decydujące mogą być jednak nie tylko atuty samego miasta, ale i najbliższe sąsiedztwo, a nawet cechy mieszkania, w którym uwijemy swoje gniazdko. Jak szukać w Katowicach nowych mieszkań, które urozmaicą i uprzyjemnią nam życie? Najlepiej zajrzeć do portali sprzedażowych oraz na strony internetowe deweloperów. Wcześniej jednak warto zasięgnąć opinii znajomych i przejść się po mieście, przyglądając najnowszym projektom mieszkaniowym. Rynek pierwotny w Katowicach funkcjonuje na najwyższych obrotach, na co z pewnością wpływ miała zmiana wizerunku miasta, którą obserwowaliśmy w ostatnich latach. Niełatwo jest wybrać odpowiednie osiedle, bo konkurencja, jaka toczy się wśród deweloperów, jest zacięta.

W dobie koronawirusa z pewnością rywalizują oni na udogodnienia, które zmieniają oblicze zalecenia „zostań w domu”. Obszerne balkony i tarasy stają się standardem. W modzie jest zapewnienie jak największej intymności lokatorom, dzięki starannie zaprojektowanym częściom wspólnym, w tym wewnętrznym dziedzińcom, na których bezpiecznie mogą się bawić najmłodsi. Do mieszkań na nowych osiedlach w Katowicach z dużym impetem wkraczają nowinki technologiczne, zapewniające nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę codziennego życia.

Nowoczesne technologie podnoszą wartość mieszkania. I dają komfort!

Co powiecie na smart home, który pozwala zagotować wodę na kawę, zanim jeszcze wstaniecie z łóżka lub zdalnie odsłonić rolety? Albo odciąć dopływ prądu i wody do mieszkania, gdy wyjeżdżacie na dłużej? Korzystanie z takich udogodnień umożliwiają specjalne instalacje, które w niektórych inwestycjach są już dostępne. A ochrona przed smogiem? Nikt przecież nie chce wdychać zanieczyszczeń we własnym domu. Deweloperzy mają swoje odpowiedzi także na tę bolączkę w postaci zaawansowanych rozwiązań instalowanych w mieszkaniach, np. filtrów okiennych.

Tego rodzaju udogodnienia sprawiają, że o mieszkaniu można myśleć także w kategorii inwestycji, która przyniesie zyski z wynajmu, a jej wartość będzie rosła. Jak podaje instytut AMRON-SARFiN to właśnie w aglomeracji katowickiej średnie ceny mieszkań wzrosły w największym stopniu – i to mimo pandemii – o 22,7%[3].

- Mieszkania niezmiennie zyskują na wartości, co – szczególnie w czasach rekordowo niskich stóp procentowych i presji inflacyjnej – czyni je atrakcyjną lokatą dla kapitału. Lokale z naszej katowickiej oferty zyskują jeszcze bardziej w oczach nabywców, odkąd w standardzie do każdego z nich oferujemy nowoczesny pakiet antysmogowy i technologię HMS, umożliwiającą instalację rozwiązań smart home – twierdzi Artur Skrzypczyński, regionalny dyrektor sprzedaży w Grupie Murapol, która tylko w ubiegłym roku przekazała mieszkańcom klucze do 667 nowych mieszkań w Katowicach.

[1] https://mojekatowice.pl/i,katowice-na-3-miejscu-w-rankingu-miast-przyjaznych-dla-mlodych,200274,882718.html

[2] https://www.infokatowice.pl/2019/02/16/katowice-najlepsze-w-rankingu-miast-przyszlosci-zajely-pierwszy-miejsce/

[3] https://nieruchomosci.interia.pl/newsy/czy-ceny-mieszkan-spadna-ta-analiza-rozwiewa-watpliwosci.html

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.