Wiadomości z Katowic

Mieszkanie w Piekarach Śląskich – przegląd cen

  • Dodano: 2021-11-24 07:45, aktualizacja: 2021-11-24 07:50

Chcesz kupić mieszkanie w Piekarach Śląskich i zastanawiasz się, ile zapłacisz? Poznaj średnią cenę za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego w tym mieście. Podpowiadamy też, jak nie przepłacić, nabywając nieruchomość.

Ceny mieszkań w Piekarach Śląskich w 2021 roku

Ofertowe i transakcyjne ceny w różnych miastach położonych na terenie tego samego województwa często potrafią być bardzo różne. Mieszkasz w województwie śląskim? Jeżeli planujesz zakup mieszkania w Piekarach Śląskich, powinieneś zapoznać się z aktualnymi cenami. Ile trzeba średnio zapłacić za mieszkanie?

Mieszkania Piekary Śląskie – informacje o cenach w 2021 roku:

  • 3755 zł – to średnia cena za mkw. mieszkania w Piekarach Śląskich
  • 176 453 zł – tyle przeciętnie jest warte mieszkanie zlokalizowane w Piekarach Śląskich

Ceny nieruchomości w Piekarach Śląskich – tak, jak w pozostałych polskich miastach – rosną. Pandemia COVID-19 nie przyniosła oczekiwanego spadku zainteresowania mieszkaniami, a rosnące ceny materiałów budowlanych przekładają się na wyższe koszty budowy nowych osiedli.

Średnie ceny mieszkań w Piekarach Śląskich warto potraktować jako wskazówkę. Między cenami mieszkań z rynku pierwotnego i wtórnego mogą występować duże rozbieżności.

Jak nie przepłacić za mieszkanie w Piekarach Śląskich?

Jeżeli szukasz mieszkania w Piekarach Śląskich, to szybko zauważysz, że różnice w cenach ofertowych są duże. Jak nie przepłacić? Dwa najpopularniejsze i jednocześnie sprawdzone sposoby to:

  • Skorzystanie z usług biura nieruchomości. Pośrednicy mają dużą wiedzę o lokalnym rynku, dzięki czemu na podstawie doświadczenia są w stanie ocenić, czy kwota, jakiej oczekuje sprzedawca, jest zawyżona.
  • Uzyskanie profesjonalnej wyceny rzeczoznawcy. Masz w planach sfinansowanie nieruchomości przy pomocy kredytu hipotecznego? To jedna z sytuacji, gdy operat jest niezbędny.

Możesz też samodzielnie ocenić, czy cena ofertowa jest adekwatna, posiłkując się informacjami pozyskanymi np. od specjalistów. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań z rynku wtórnego, w przypadku których powinieneś skorzystać z kontroli technicznej – badania mieszkania przez inżyniera, który oceni jego stan.

Gdzie szukać ofert sprzedaży mieszkań – lista miejsc

Wiedząc, ile trzeba średnio zapłacić za mieszkanie w Piekarach Śląskich oraz jak ustrzec się zawyżonych cen, możesz skupić się na tym, gdzie szukać atrakcyjnych ofert nieruchomości. Wskazać można kilka najpopularniejszych miejsc, z których korzystają sprzedający i kupujący.

Nieprzypadkowo osoby zainteresowane zakupem nieruchomości najczęściej odwiedzają portale ogłoszeniowe. Zarówno na serwisach o zasięgu lokalnym, jak i ogólnopolskim można znaleźć wiele ofert nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego. Nowe ogłoszenia pojawiają się każdego dnia, a dzięki wyszukiwarkom można szybko dotrzeć do propozycji spełniających określone wymagania.

Jesteś zainteresowany mieszkaniem w Piekarach Śląskich od dewelopera? Informacje o realizowanych inwestycjach znajdziesz też na stronach firm deweloperskich. Jeżeli z kolei nie chcesz prowadzić poszukiwań samodzielnie, skorzystaj ze wsparcia pośrednika. Biura nieruchomości mają własne bazy ofert i są w stanie w krótkim czasie skojarzyć kupującego ze sprzedającym.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.