Wiadomości z Katowic

Najlepszy kredyt gotówkowy - jak wybrać

  • Dodano: 2019-07-04 09:30

Decyzja o kredycie gotówkowym to proces, który powinien wiązać się z odpowiednim przemyśleniem i starannym zorientowaniu się na rynku. Każdy, kto planuje skorzystać z takiej usługi powinien rzetelnie i starannie przeanalizować wszystkie aspekty związane z zapożyczeniem. 

Przed podjęciem działań, powinniśmy ustalić ile pieniędzy potrzebujemy i jaki czas spłaty będzie bezpieczny dla naszego portfela. Kredyty na dłuższy okres czasu wiążą się z większym kosztem, ale są bezpieczniejsze ze względu na niższą ratę. 

Czym kierować się podczas wyboru kredytu?

Zanim zdecydujesz się na kredyt powinieneś zapoznać się z ofertami wszystkich banków. Pomoże Ci w tym dobry ranking banków. Podczas porównywania ofert zwróć  uwagę na RRSO, a także informacje takie jak maksymalny czas kredytowania oraz prognozowana wysokość raty. Musisz samemu ocenić czy wybrany kredyt jest na Twoje możliwości finansowe, a następnie sprawdzić czy bank może udzielić kredytu. W przypadku krótkoterminowych usług RRSO może wydawać się wyjątkowo wysokie, ze względu na skrócenie czasu rozłożenia odsetek i prowizji. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu, który będzie adekwatny i miarodajny.

Co to jest RRSO?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to całkowity koszt kredytu, który ponosi konsument wyrażony w procentowej wartości całej kwoty kredytu. Oprócz oprocentowania uwzględnione zostały prowizje, ubezpieczenia czy inne opłaty bankowe, które wliczają się w ratę. Współczynnik pozwala na szybkie i proste porównanie atrakcyjności kredytów. 

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Od naszego zaangażowania i wysiłku włożonego w proces poszukiwania najlepszej oferty zależy stan naszego portfela. Decydując się na kredyt gotówkowy powinniśmy precyzyjnie określić nasze potrzeby, a przede wszystkim możliwości finansowe. Kiedy ustalimy już ile jesteśmy w stanie przeznaczyć miesięcznie na spłacaną ratę oraz wiemy jaka kwota nas interesuje możemy przejść do porównywania ofert poszczególnych banków. Taki proces wykonywany na własną rękę zajmuje sporo czasu, ale z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytów, które są ogólnodostępne w sieci. Wiele stron zajmujących się finansami prowadzi rankingi usług bankowych, zarówno jeśli chodzi o kredyty hipoteczne jak i gotówkowe. Warto przed podjęciem decyzji poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się ze zdaniem ekspertów, którzy często dzielą się swoją wiedzą na blogach tematycznych czy na forach poświęconych bankowości.

Źródło: http://www.wktorymbanku.pl/jak-wybrac-kredyt-gotowkowy/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.