Wiadomości z Katowic

Nowa stolarka okienna - jak wybrać odpowiednią?

  • Dodano: 2023-02-14 07:30, aktualizacja: 2023-02-14 07:35

Jesteś na etapie budowy domu? Jeśli tak, to jednym z ważniejszych wyborów jest stolarka okienna i drzwiowa. Niewątpliwie najpopularniejsze w sprzedaży są okna PCV, oferowane w wielu modelach i kolorach. Obecnie wszystkie okna plastikowe produkowane są na konkretne zamówienie, co oznacza, że czas produkcji wynosi kilka tygodnia. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które pozwala uzyskać odkładnie takie okna PCV, które zostały określone w projekcie. Standardowa kolorystyka, w której są dostępne to oczywiście biel, brąz oraz antracyt, najmodniejszy kolor w ostatnim czasie.

Jakie zalety mają okna plastikowe?

W naszej ofercie znajdują się okna PCV, produkowane z najwyższej jakości materiałów. Są to okna trzy szybowe znanych polskich i zagranicznych firm.  Osobom, które zdecydują się na ich zakup i montaż, gwarantują wygodne i bezpieczne użytkowanie. Zapewniają wysoką termoizolacyjność oraz doskonałą izolację akustyczną. Sprawdzają się jednakowo w budownictwie pasywnym, energooszczędnym, a także w starszych domach poddawanych termomodernizacji. W tej samej technologii produkuje się drzwi tarasowe, dostępne w dużym wyborze rozmiarów. Aby jeszcze bardziej podnieść właściwości termoizolacyjne budynku, zaleca się wykonać tzw. ciepły montaż okien, którego newralgicznymi elementami są specjalne profile izolujące okna od muru. Atrakcyjna cena, duży wybór, trwałość i łatwość konserwacji. To największe zalety okien PCV, które sprawiają, że są one tak chętnie kupowane. Jeśli interesują Państwa takie okna, Katowice to najlepsze miasto, w którym można je zakupić w przystępnej cenie.

Jakie wybrać drzwi zewnętrzne i bramy garażowe?

Następnym dużym dylematem inwestorów jest decyzja o zakupie drzwi zewnętrznych. Odpowiadają one bowiem za bezpieczeństwo użytkowania domu, ale również są odpowiedzialne za estetykę. Popularnym wyborem dla większości budynków jednorodzinnych są drzwi PVC, dostępne w olbrzymim wyborze. Chcąc zapewnić swojemu domowi maksymalny komfort, warto również wyposażyć go w rolety zewnętrzne. Służą one do zaciemniania pomieszczeń, a także ograniczają hałas, przedostający się do środka budynku. Nie można również bagatelizować ich roli w ograniczaniu strat ciepła, szczególnie w przypadku okien o starszej konstrukcji z dwoma szybami.

W naszej firmie przygotowaliśmy wiele ciekawych ofert dla klientów indywidualnych i komercyjnych, które z przyjemnością przedstawimy i przygotujemy. Jeśli tylko mają Państwo jakieś pytania o okna aluminiowe, PVC, drzwi i rolety, zapraszamy do kontaktu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Anna

    Drzwi muszą być solidne, odporne na warunki, na zmianę temperatury, ocieplone i dobrze tłumić hałas. Dodatkowo oczywiście ważna jest antywłamaniowość, bo dzięki niej będziemy się czuć komfortowo we własnym domu. Mogę zwrócić waszą uwagę na KMT Supertherm 90, to najgrubsze drzwi na rynku. Proste w montażu, ciche, dopracowane, dostępne w szerokiej palecie kolorytycznej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.