Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Obiady dla firm - dlaczego warto inwestować w pracowników?

  • Dodano: 2019-09-02 09:45

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja zatrudnienia sprawia, że rynek pracy coraz bardziej staje się rynkiem pracownika, a nie pracodawcy. Kadra zarządzająca firm musi postawić sobie ważne pytanie - jak zatrzymać obecnych pracowników i jak zapewnić sobie dostęp nowych kadr. Jednym z możliwych rozwiązań są zróżnicowane benefity pozapłacowe, w tym zyskujący na popularności catering dla firm. Poniżej rozważymy dlaczego inwestycja w pracowników zawsze popłaca oraz jak zorganizować obiady dla firm.

Praca przed kapitałem

Pracodawcy często zapominają, że to pracownicy stanowią główną siłę napędową rozwoju firmy. Nawet najlepiej zarządzane przedsiębiorstwo nie będzie miało szans na rynkowy sukces, jeżeli nie będzie się opierało na profesjonalnym i efektywnym personelu. Zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, czasy w których drzwi firm były oblegane przez rzesze kandydatów do pracy, dawno już przeminęły. Nie licząc rynku pracy w prowincjonalnych miasteczkach, gdzie szaleje bezrobocie i ludzie godzą się na głodowe stawki, byle tylko zapewnić sobie byt i utrzymanie rodzinie, to pracodawcy muszą rywalizować między sobą o dostęp do siły roboczej.

Nie ulega wątpliwości, że potencjalny pracownik w pierwszym rzędzie weźmie pod uwagę wysokość wynagrodzenia. Kiedy jednak dwie lub więcej firm oferuje podobne warunki płacowe, to w rekrutacyjnej dogrywce do głosu dochodzą benefity pozapłacowe i atmosfera w pracy. 

Dlaczego warto dbać o kadrę?

Inwestując w pracowników możemy osiągnąć kilka celów jednocześnie. Przede wszystkim, zadowoleni pracownicy nie będą rozglądać się za nową pracą, co za tym idzie zmniejszy się rotacja w firmie - to wymierna oszczędność na kosztach rekrutacji, wdrożenia i szkolenia nowych pracowników. Lepiej poświęcić nieco więcej zasobów w istniejącą kadrę niż eksperymentować z nowymi ludźmi, którzy dopiero muszą poznać całe przedsiębiorstwo od środka. Zadowoleni pracownicy są przy tym znacznie bardziej efektywni i z większym entuzjazmem podchodzą do swoich obowiązków. Otwarta postawa firmy sprzyja motywacji pracowników - jest duża szansa, że docenią oni wkład włożony w ich satysfakcję i tym samym będą bardziej identyfikować się z przedsiębiorstwem. 

Benefity dla pracowników

Większość pracodawców biorąc pod uwagę inwestycje w pracowników, ma na myśli przede wszystkim szkolenia, które podnoszą kwalifikacje i kompetencje kadry. Jest to jednak tylko jedna strona medalu - niewątpliwie potrzebna i korzystna, przynosząca pozytywne efekty w długim okresie czasu. Mówi się, że aby zachować wewnętrzną równowagę trzeba zapewnić dostęp bodźców zarówno dla duszy, jak i dla ciała, dlatego też jeżeli nabywanie nowych umiejętności uznamy za sprzyjanie duszy, to smaczne obiady w miejscu pracy możemy zakwalifikować jako ucztę dla ciała.

Co więcej, jest to forma motywacji, która bywa wykorzystywana w niemal stu procentach, w odróżnieniu od karnetów na basen czy siłownię, które często przepadają i generują straty bez wartości dodanej. Posiłek to benefit, z którego nie sposób nie skorzystać. Według badań, idealnym rozwiązaniem byłoby spożycie co najmniej dwóch posiłków i jednej przekąski w trakcie ośmiogodzinnego dnia pracy. 

smaczne dania na stole

Organizacja posiłków dla pracowników?

Organizacja wspólnych posiłków dla pracowników w firmach w Katowicach może nastręczać nie lada problemów. Nie chodzi przecież o to, żeby kilka czy kilkanaście osób z zespołu, biegało chaotycznie po firmowej kuchni w szaleńczym poszukiwaniu wolnej kuchenki, składników do posiłku, talerzy czy sztućców. Panaceum na te bolączki jest oferta firm zajmujących się organizowaniem cateringu dla firm. 

SmartLunch - Innowacyjny catering dla firm

Niekwestionowanym liderem w tej branży jest Smartlunch. 

Firma zapewnia wygodną i łatwą w obsłudze aplikację, która umożliwia sprawną organizację całego procesu zamówienia i dostawy posiłków dla pracowników. Każdy z nich posiada indywidualne konto, za pomocą którego może wybrać interesujące go menu. Co ważne, zamawiająca firma ma możliwość precyzyjnego wyboru miejsca i czasu dostawy cateringu. Następnie zamówienie przekazywane jest bezpośrednio do restauratora, który z odpowiednim wyprzedzeniem może przygotować wszelkie niezbędne składniki oraz wykonać z nich zamówione dania. Za proces ten odpowiada aplikacja i nie wymaga on koordynacji ze strony firmy. Następnie lokalny restaurator dostarcza smaczne i świeże posiłki pod wskazany adres, a utrzymujące temperaturę pojemniki są opatrzone imieniem i nazwiskiem pracownika, dzięki czemu proces dystrybucji nie stwarza kłopotów. 

catering dla firm

Zalet takiego rozwiązania jest aż nadto. Pracownicy mogą efektywnie wykorzystać na odpoczynek i posiłek całą przerwę, bo catering już na nich czeka. Jest to również chwila na rozmowy w gronie współpracowników, co sprzyja integracji i nawiązaniu lepszej współpracy. Smartlunch zapewnia również możliwość oceny usługi - restaurator otrzymuje kompletny raport z poziomu zadowolenia konsumentów jego dań. Równie ważne jest ograniczenia formalności do niezbędnego minimum. Wszystkie indywidualne raporty i dane do rozliczeń przetwarzane są w obrębie aplikacji, a firma otrzymuje jedną fakturę zbiorczą za cały miesiąc. Smartlunch współpracuje z lokalnymi restauracjami na terenie całego kraju, które dostarczają obiady dla firm w Katowicach oraz innych miastach w całej Polsce. 

Karuzela korzyści

Powyżej, jak w soczewce skupiają się powody, dla których warto zainwestować w pracowników. Pewna kwota przeznaczona na ten benefit z pewnością zaprocentuje, gdyż jest to wymierna i widoczna forma wsparcia i nagradzania pracowników, którą doceni każdy członek zespołu. Równocześnie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jakie proponuje Smartlunch, przedsiębiorcy mogą cały proces organizacyjny powierzyć zewnętrznej firmie i tylko odcinać kupony korzyści płynących z zadowolonych, wypoczętych i zmotywowanych pracowników.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.