Wiadomości z Katowic

Oczyszczacz powietrza w pokoju sposobem na podniesienie jakości oferty wypoczynkowej

  • Dodano: 2020-01-10 16:45

Okres świąteczno-noworoczny, a także zbliżające się ferie zimowe to niezwykle gorący okres, kiedy turyści z całego kraju i z zagranicy szukają zakwaterowania o wysokim standardzie. W ostatnim czasie luksusowych hoteli i pensjonatów przybywa, dlatego warto wychodzić do potencjalnych klientów z rozwiązaniami, które jeszcze nie są jeszcze aż tak powszechne i oczywiste.

Turystom, którzy decydują się opuścić wielkie aglomeracje i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku przyświeca najczęściej jeden cel – efektywny i intensywny wypoczynek. Wielu z nas wybiera górskie czy nadmorskie miejscowości z jednego powodu – świeżego, czystego powietrza, którego w mieście jest jak na lekarstwo. Jednak to wcale nie oznacza, że jakość powietrza w miejscowościach wypoczynkowych jest na zadowalającym poziomie. Zatem jeśli prowadzicie pensjonat czy niewielki hotel, koniecznie rozważcie zakup oczyszczaczy powietrza do pokojów dla gości. Dlaczego?

Smog groźny dla zdrowia

Polska już od dobrych kilku lat zmaga się z wiszącym nad naszym krajem smogiem. Biorąc pod uwagę pozostałe kraje należące do Unii Europejskiej znajdujemy się w czołówce niechlubnego rankingu na najgorszą jakość powietrza. Pomimo wprowadzenia ustawy antysmogowej i kilku innych regulacji dotyczących emisji toksycznych substancji do atmosfery, sytuacja zdaje się zachowywać status quo. Smog, który powstaje wyniku wymieszania mgły ze spalinami i trującymi pyłami przyczynia się do powstawania chorób układu oddechowego czy krwionośnego.

Jakość powietrza w Polsce

Sytuacja wydaje się najbardziej krytyczna w południowej części Polski, gdzie nagromadzenie zakładów produkcyjnych emitujących substancje trujące jest stosunkowo największa. Największym zagrożeniem objęci są mieszkańcy Krakowa, Żywca, Wodzisławia Śląskiego czy Suchej Beskidzkiej. To pokazuje, że górskie tereny wcale nie są wolne od szkodliwego dla zdrowia smogu. 

Powietrze w takich miejscowościach turystycznych jak Zakopane czy Białka Tatrzańska również dalekie jest od ideału, co może być nieco zaskakujące. Owszem, powietrze w wyższych partiach górskich jest stosunkowo czyste, jednak smog gromadzi się w dolinach i kotlinach górskich.

Sytuacja najlepiej wygląda na Mazurach czy Podlasiu, gdzie zalesienie terenów korzystnie wpływa na jakość powietrza, jakim oddychamy. Mieszkańcy nadmorskich miejscowości również nie są w najgorszym położeniu, jednak smog w tamtych rejonach również nie daje za wygraną.

Pokoje z oczyszczaczem powietrza

Niezależnie od tego czy prowadzimy niewielki pensjonat czy duży hotel, oczyszczacze powietrza w pokoju dla gości to niezawodny sposób na to, by w szybki sposób podnieść standard oferowanej oferty wypoczynkowej. Wypoczynek bez smogu to zdrowy i efektywny wypoczynek, o czym warto pamiętać podczas kompletowania wyposażenia do własnego pensjonatu. Oczyszczacze powietrza marki Sharp to świetna inwestycja i dbałość o zadowolenie klienta.

Warto zwrócić uwagę na model SHARP UA-PF40E-W, który zachęca swoją wysoką jakością w przystępnej cenie. Oczyszczacz marki Sharp działa zarówno pasywnie, jak i aktywnie. Pasywnie poprzez obecność filtrów usuwających nieprzyjemne zapachy oraz kurz, sierść czy smog. Oczyszczacz Sharp działa aktywnie poprzez technologię Plasmacluster wykorzystującą bezpieczną dla człowieka jonizację. Ponadto, model SHARP UA-PF40E-W posiada również funkcję Timera, czy Ion Showerprogram przygotowujący pomieszczenie do snu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.