Wiadomości z Katowic

Oferty pracy w sieci - gdzie je znaleźć?

  • Dodano: 2021-06-01 10:15

Rozwój sieci sprawił, że dziś w internecie znaleźć można niemal wszystko. Częściowe przeniesienie do sieci nie ominęło także rynku pracy. Widać t świetnie chociażby po ilości ogłoszeń i ofert pracy, które codziennie pojawiają się na łamach wielu serwisów i portali internetowych. Jak wyłuskać najlepsze oferty? To pytanie spędza sen z powiek niejednemu poszukującemu pracy. Okazuje się jednak, że może być to bardzo łatwe. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad i pamiętać, że liczy się także nasze przygotowanie do procesu rekrutacji.

Gdzie szukać pracy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej i jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań, wymagań, umiejętności i doświadczenia. Warto też już na starcie ustalić potencjalne miejsce pracy - tutaj dobrym pomysłem okazać się może Warszawa. Ogromna aglomeracja to także ogromne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego - ale i także spora konkurencja. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie tutaj najłatwiej o pracę - zarówno w przypadku doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów, jak i w przypadku osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zawodowej karierze. Warszawskie firmy coraz częściej decydują się także na zatrudnienie w oparciu o zdalny model współpracy - epidemia pokazała bowiem, że produktywność wcale nie jest ściśle powiązana ze stacjonarną pracą - a w niektórych przypadkach jest nawet elementem zmniejszającym wydajność pracowników. Nic więc dziwnego, że na Warszawę decydują się także młodzi ludzie, którzy swoje pierwsze zarobkowe zajęcia starają się łączyć z nauką na jednym z tutejszych uniwersytetów. Wszyscy oni wstukują w wyszukiwarce frazę - Praca Warszawa. To jednak dopiero początek procesu rekrutacji, który wymaga od nas cierpliwości i samozaparcia. 

Oferta znaleziona - co teraz?

Ogromny rynek pracy to także ogromna konkurencja. Nic więc dziwnego, że każdy stara się być o krok przed innymi, którzy ubiegają się o to samo stanowisko. Dziś większość procesu rekrutacyjnego odbywa się online - trzeba się więc odpowiednio przygotować. Najważniejsze to formalny to rozmów z naszym potencjalnym pracodawcą - przy wymianie wiadomości należy wykazać się profesjonalizmem i bogatym słownictwem. Warto też zadbać o nasze CV, które powinno być estetyczne i przejrzyste. Zawrzeć w nim należy nasze doświadczenie, wykształcenie, zainteresowania czy umiejętności. Dokument warto wzbogacić także o naszą aktualną fotografię (ona także powinna mieć formalny charakter). Dobrym pomysłem może okazać się także stworzenie listu motywacyjnego, który przybliży pracodawcy naszą kandydaturę. Tak przygotowani powinniśmy znaleźć pracę marzeń - pamiętajmy jednak, że czasem warto uzbroić się w cierpliwość. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.