Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ogniwa fotowoltaiczne - jaki mają wpływ na pracę całego systemu?

  • Dodano: 2019-12-17 13:15

Panele słoneczne to bardzo ważny element każdego zestawu fotowoltaicznego. Od ich skuteczności zależy bowiem ilość wytworzonego prądu. Co więc warto wiedzieć o ogniwach fotowoltaicznych?

Fotowoltaika – czy rzeczywiście jest opłacalna?

Żyjemy w czasach, w których podwyżki cen prądu stają się coraz bardziej uciążliwe dla domowych budżetów. Dochodzą do tego niekorzystne zmiany klimatyczne wynikające z wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii czy zanieczyszczenie środowiska. Nic więc dziwnego, że poszukujemy alternatyw, które zapewnią nam prąd i nie wpłyną negatywnie na środowisko. Dlatego coraz chętniej gospodarstwa domowe sięgają po odnawialne źródła energii. Tak powstała fotowoltaika, czyli nauka zajmująca się produkcją prądu z przechwyconych promieni słonecznych. Odpowiednia moc specjalistycznej instalacji pozwala wytworzyć tyle energii, ile w ciągu roku potrzebuje gospodarstwo domowe do swobodnego funkcjonowania. O tym decydują ogniwa fotowoltaiczne. Od ich ilości zależy bowiem moc systemu, a co za tym idzie – ilość przechwyconych promieni słonecznych.

Ogniwa fotowoltaiczne – z jakich najlepiej korzystać?

Moduły te to najdroższa i zarazem najważniejsza część instalacji fotowoltaicznej. Nic więc dziwnego, że producenci oferują tylko sprawdzone warianty, które zapewniają sprawne działanie systemu przez wiele lat. Obecnie możemy zakupić ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Pierwsze z nich są wykonane z monolitycznego kryształu krzemu. Dlatego cechują się wysoką sprawnością i trwałością. Są obecnie uznawane za najlepsze ogniwa fotowoltaiczne dostępne na rynku. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://sklep.ekotechnologia.eu/c/22/panele-sloneczne.html. Nieco tańszym, ale także bardzo dobrym rozwiązaniem są polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne. Mają one jasnoniebieską barwę i kwadratowy kształt. Pamiętajmy, by ogniwa fotowoltaiczne kupować z oficjalnych dystrybucji. Tańsze panele niewiadomego pochodzenia mogą nam sprawić wyłącznie same problemy. Unikajmy ich i wybierajmy komponenty tyko wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.