Wiadomości z Katowic

Pasta do zębów dla dorosłych. Którą wybrać?

  • Dodano: 2020-08-12 09:00

Często nie doceniamy siły naszych codziennych wyborów, a przecież to właśnie z nich składa się nasze życie. Codzienne przyzwyczajenia i rytuały mają ogromny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Szczotkując starannie zęby rano i wieczorem, zapewniamy im zdrowy i piękny wygląd. Jednak to jakiej pasty używamy, ma duże znaczenie! Warto zastanowić się, którą z nich wybrać dla siebie.

Pasta do zębów – jak to działa?

Nowoczesne pasty do zębów dla dorosłych działają kompleksowo, oddziałując zarówno na zdrowie, jak i wygląd naszych zębów. Do tego często odświeżają oddech i dbają o odpowiednie pH w naszej jamie ustnej. Jednak nie każdy ma takie same potrzeby względem pasty do zębów. Dlatego, zanim wybierzemy odpowiednią pastę, warto dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działa.

Pasta działa poprzez usuwanie z powierzchni zębów oraz dziąseł zanieczyszczeń oraz nalotów. Chroni płytkę nazębną i zapewnia ochronę przeciwpróchniczą. W swoim składzie zazwyczaj ma takie składniki jak:

  • substancje ścierne, które mechanicznie oczyszczają powierzchnię zębów, usuwając płytkę bakteryjną oraz przebarwienia;
  • substancje pieniące, które poprzez obniżenie napięcia powierzchniowego ułatwiają usuwanie płytki nazębnej;
  • fluor, który działa przeciwpróchniczo oraz pomaga w walce z nadwrażliwością zębów;
  • triklosan, który działa przeciwbakteryjnie;
  • zioła i aromaty, które dbają o świeżość oddechu.

Nowoczesne pasty działają często kompleksowo i posiadają specjalistyczne rozwiązania, które wspomagają np. odświeżenie oddechu. Dobrym przykładem jest pasta firmy Jordan z technologią Stay Fresh ™, która dzięki połączeniu fluoru z ksylitolem chroni i wzmacnia zęby, a dzięki cynkowi połączonemu z miętą zapewnia nam świeży oddech. W ten sposób dzięki jednej paście zyskujemy kompleksowe działanie.

Najlepsza pasta do zębów dla Ciebie

Wybór pasty do zębów dla dorosłych powinien być traktowany równie poważnie, jak wybór pasty dla dzieci. Jeśli nie cierpimy na nadwrażliwość zębów czy dziąseł, nie mamy problemu z nieświeżym oddechem, wtedy wybierzmy pastę, która nie tylko zadba o zdrowie naszych zębów, ale również o ich piękny, biały wygląd. Dla lepszego efektu warto również pamiętać o regularnym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.