Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Pasze dla koni sportowych - jak powinna wyglądać dieta koni ujeżdżeniowych?

  • Dodano: 2019-12-11 12:15

Żywienie koni to temat bardzo złożony. Każda grupa potrzebuje bowiem innych substancji. Dziś na warsztat weźmiemy konie sportowe, a dokładniej ujeżdżeniowe. Sprawdzimy na jakie aspekty ich właściciel powinien zwrócić szczególną uwagę.

Ujeżdżanie – na czym polega ta dyscyplina?

Ujeżdżanie jest dyscypliną, która odbywa się nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Konkursy są podzielone na klasy według stopnia trudności. W każdej z nich jeździec i koń prezentują figury i chody. Tak wygląda podstawa, są także konkursy na wyższym poziomie, które zawierają więcej elementów ocenianych przez jury. Celem tej dyscypliny jest harmonijny rozwój naturalnych możliwości konia. Nie powinno być tu więc mowy o przeciążaniu zwierzęcia. Jego treningi powinny doskonalić posiadaną równowagę, a także elastyczność. Ma powodować również większe posłuszeństwo.

Pasze dla koni sportowych – czyli jakie?

By koń mógł w pełni rozwijać swoje zdolności musi się właściwie odżywiać. W jego diecie ogromną rolę powinno odgrywać białko. To ono wspomaga, a także stymuluje rozwój mięśni odgrywający szczególną rolę w utrzymaniu prawidłowej wydolności, a także wytrzymałości organizmu. Posiłki powinny zostać wzbogacone także o wysokiej jakości włókna. Będą one poprawiały pracę tlenową, a także pozytywnie wpływały na procesy trawienia. Nie da się ukryć, że zwody w ujeżdżaniu są dyscypliną wymagającą od konia ogromnego skupienia. Dlatego też pasze dla koni sportowych muszą zawierać zrównoważoną ilość skrobi i cukrów. Wiadomo bowiem, ze to one wpływają na temperament konia. Poleca się stosowanie produktów specjalnie dedykowanych temu typowi zwierząt np. od https://vital.sklep.pl/sport. Warto pamiętać o tym, że mieszankę bazową paszy dla koni sportowych warto uzupełniać. Między innymi o zioła, które wspomagają krążenie. Przydadzą się również antyoksydanty wspomagające pracę mięśni. Dodatkowe mieszanki sprawią, że koń zostanie utrzymany w dobrej kondycji, a jego wydajność się zwiększy. Wysoka jakość pasz dla koni sportowych sprawia również, że niegroźne są im przebiałczenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.