Wiadomości z Katowic

Pies Boo - najpopularniejszy szpic miniaturowy na świecie

  • Dodano: 2021-12-15 10:15

Pies Boo uzyskał swą światową popularność dzięki instagramowemu profilowi. Razem z nim zapanowała moda na tę rasę. Szpic miniaturowy zaczął być rozchwytywany. Jaki jest? Ile kosztuje szczeniak pomeranian? Czy wymaga specjalnej pielęgnacji? Na te i inne pytania odpowiada ten artykuł.

Pies Boo - instagramowy celebryta

Kim jest tajemniczy pies Boo, okrzyknięty najsłodszym czworonogiem na świecie? Wszystko zaczęło się od bardzo popularnego konta na Instagramie otworzonego w 2009 roku przez właścicielkę zwierzaka. Jego zasięgi przerosły jej oczekiwania, a liczba obserwatorów wynosiła w szczytach popularności 20 milionów osób. Wszystko za sprawą bohatera instagramowych zdjęć - małego pieska Boo rasy szpic miniaturowy. Za jego sprawą te rasowe pieski stały się przedmiotem pożądania właścicieli na całym świecie, najchętniej właśnie w rudym kolorze i ostrzyżone na wzór Boo. I mimo, że sam bohater umarł w 2018 roku, trend na pluszowe pieski trwa do dziś.

Pies pomeranian - czego można się spodziewać?

Jak sama nazwa wskazuje, są to maleńkie pieski, których wzrost w kłębie to około 20 cm. Waga dorosłego osobnika nie powinna być większa niż 3 kilogramy. Charakterystyczną cechą miniaturek pomeranian jest gęste futerko, wełniste w podszerstku i z długim włosem okrywowym. Pies ma charakterystyczny, noszony wysoko ogonek, szpiczaste uszy i wydłużony, lisi pyszczek. Rasowe pieski mają symetryczną budowę ciała i lekki, elegancki chód. Występują w wielu barwach umaszczenia, jednak najpopularniejsze i najbardziej pożądane są te o sierści pomarańczowej, rudej, białej i kremowej. Szpica miniaturkę można jednak również spotkać w maści czarnej, szarej i brązowej.

Charakter rasy szpic miniaturowy 

Pies Boo słynął na instagramie z rozkosznych, wesołych stylizacji i fotografii i również w rzeczywistości rasa ta jest wyjątkowo wdzięczna. Są to pieski wesołe, oddane i bardzo lojalne. Szpic miniaturowy mocno przywiązuje się do swojej rodziny i właściciela. Na co dzień pieski te są głośne, ruchliwe i pełne życia. Nie jest to rasa obronna, jednak na pewno będzie on ostrzegał domowników przed intruzami.

Rasa pomeranian bez problemu dogaduje się z innymi zwierzętami w domu, zarówno psami, jak i kotami. Pozbawiona jest instynktu łowieckiego i nie wykazuje agresywnych zachowań wobec innych zwierząt. Szpic miniaturowy nie jest jednak polecany jako towarzysz małych dzieci ze względu na swą kruchą konstrukcję i delikatne ciało, które dzieci mogą po prostu niechcący uszkodzić.

PIes Boo - ile kosztuje szczeniak z rodowodem?

Decydując się na zakup pomeraniana najlepiej wybrać hodowlę z certyfikatem ZKwP. Jest to jedyny krajowy związek należący do międzynarodowej federacji kynologicznej FCI. Szczeniak rasy szpic miniaturowy z rodowodem i dokumentacją to gwarancja czystości rasy i tego, że dorosły pies będzie zdrowy i w pełni odpowiadający wyglądem typowi.

W Polsce pies Boo to koszt około 5000-9000 złotych. Najdroższe, wystawowe okazy z uprawnieniami do brania udziału w zawodach piękności mogą sięgać 12000, a nawet 15000 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że szczeniaki suczki są z reguły nieco droższe od samców. 

Jakiej pielęgnacji wymaga szpic miniaturowy?

Szpic miniaturowy ma indywidualne wymagania pielęgnacyjne. Wygląd uroczej maskotki zapewnimy mu codziennym czesaniem za pomocą szczotki pudlówki albo metalowego grzebienia. Zalecane jest mocne dociskanie narzędzia, by rozczesać sierść pieska aż od samej nasady. Należy pamiętać, że decydując się na psa w typie Boo, będziemy musieli poświęcić wiele czasu na uzyskanie jego uroczego, puchatego wyglądu.

Pomeranian wymaga również kąpieli i starannego wyczesywania i suszenia po każdej z nich. Na spacerach często gromadzi w futrze listki i gałązki, które należy każdorazowo wyczesywać z pieska. Na stan jego sierści ma również niebagatelny wpływ zbilansowana dieta. 

Nie zaleca się zbyt mocnego strzyżenia piesków tej rasy. Szpic miniaturowy wygląda bardzo efektownie, jego fryzura przypomina pluszową maskotkę. Jednak zbyt mocne cięcia mogą doprowadzić do zmniejszenia gęstości futra i pogorszenia stanu skóry. Pomeraniana strzyże się więc tylko delikatnie nożyczkami w celu wyrównania sierści. 

Podsumowując, pies Boo jest bardzo interesującą rasą o unikalnym, maskotkowym wyglądzie i przyjaznym charakterze. Niewątpliwie może zostać najlepszym przyjacielem człowieka i ozdobą domu. Świetnie też wyglądaŚ na Instagramie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.