Wiadomości z Katowic

Po co inwestować w wysokiej jakości biżuterię

  • Dodano: 2020-10-07 09:30

Biżuteria to dodatek, bez którego wiele kobiet nie wyobraża sobie żadnego dnia. Większość z nich czuje się pewniej po założeniu błyszczącej ozdoby i wyraża za jej pomocą siebie. Niezależnie od tego, czy ktoś pragnie uradować siebie czy bliską osobę wysokiej jakości biżuterią, powinien wiedzieć, czego się po niej spodziewać i dlaczego kosztuje właśnie tyle.

Cena, którą płacimy, kupując tańszą biżuterię

Powszechnie dostępna tania biżuteria ma niewątpliwe zalety − cieszy oko i jest łatwa do kupienia za przystępną cenę. Oznacza to, iż nie trzeba miesiącami odkładać, by ją kupić. Ale co oznacza takie finansowe uproszczenie?
Pierwsza cecha, która przemawia przeciwko tej biżuterii, to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Jest ono znacznie wyższe niż w przypadku biżuterii ze złota lub innych metali szlachetnych. Różnorodne podrażniające dodatki, które znajdują się w tańszej biżuterii, zazwyczaj nie występują w droższej, a jeśli się tam pojawią, to w znacznie mniejszym stopniu. Ich obecność może także spowodować pojawienie się zielonego zabarwienia na tańszych dodatkach.

To prowadzi do drugiego wniosku − tania biżuteria charakteryzuje się krótkim życiem. Metal zmienia kolor, kamienie blakną i matowieją, a procesy te są nieodwracalne. W przeciwieństwie do niej, wysokiej jakości biżuteria zachwyca przez wiele lat, wymagając jedynie niewielkiej opieki. Jeśli się zabrudzi, wystarczy zabrać ją do najbliższego jubilera i lekko wyczyścić. Delikatny papier ścierny, pasta polerująca albo pokrycie nową warstwą ochronną to wszystko, co raz na jakiś czas wystarczy zrobić. Z kolei diamentową biżuterię czyści się w płuczce ultradźwiękowej. Każdy klejnot powinien być też sprawdzony, jak trzyma się w oprawie.

Wysokiej jakości biżuteria jako sztuka

Idealna biżuteria wymaga wiele wysiłku, kreatywności i zdolności podczas tworzenia. Dlatego bezsprzecznie możemy nazywać ją dziełem sztuki. Ma wartość porównywalną do rzeźby czy obrazu - i może podkreślać piękno każdego dnia. W studiu jubilerskim KLENOTA tworzone są w pełni oryginalne egzemplarze ich własnego projektu. Każdy z nich zaczyna się od głównej idei, która dzięki zdolnościom jubilerów zmienia się w rzeczywistość.
Wartość emocjonalna

Biżuteria towarzyszy najważniejszym wydarzeniom w życiu. Pierścionek zaręczynowy pojawia się przy pytaniu: “Wyjdziesz za mnie?”, podczas gdy w trakcie zaślubin młoda para wymienia obrączki. Popularnym prezentem z okazji rocznicy ślubu jest z kolei biżuteria zawierająca metal i klejnot, które są związane z konkretną liczbą wspólnie przeżytych lat. Każdy dodatek, który ma związek z takimi wydarzeniami, nabiera znaczenia emocjonalnego. Dlatego biżuterię często uważamy nie tylko za ozdobę, ale również bardzo osobisty i cenny przedmiot.

Biżuteria przekazywana jest także z pokolenia na pokolenie w wielu rodzinach. Zazwyczaj są to dodatki, które otrzymujemy od ukochanych i które stają się prawdziwymi skarbami dla kolejnych pokoleń. W tym przypadku jedynie biżuteria o wysokiej jakości może sprostać wyzwaniu, jakie stawia przed nią upływający czas.

Inwestycja na przyszłość

Statystyki pokazują, że poza drobnymi wahaniami, cena złota i innych kruszców wzrasta z upływem czasu. Wynika to z naturalnej rzadkości tych materiałów i malejących zasobów, co jest główną (poza innymi) przyczyną ich wartości. Z tego powodu drogocenna biżuteria może być też inwestycją i sposobem na trzymanie pieniędzy w rezerwie na wszelki wypadek.

Oto dlaczego warto poświęcić więcej na biżuterię

W tym artykule krótko podsumowaliśmy powody, dla których warto kupić wysokiej jakości, droższą biżuterię. Oczywiście, kupno tańszej, ładnej biżuterii od czasu do czasu nie zaszkodzi. Jednakże, z wyżej wspomnianych powodów, wierzymy, iż jedynie dodatki najwyższej jakości z cennych materiałów wytrzymają przez długi czas i zachowają na wieki swoje piękno dzięki wytrzymałości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.