Wiadomości z Katowic

Polisa OC - czy warto dokupić do niej dodatki?

  • Dodano: 2021-07-14 12:45

Polisa OC to wydatek obowiązkowy dla każdego kierowcy. Wielu z nas szuka pomysłu i sposobu na to jak obniżyć koszty ubezpieczenia OC. Jednak coraz częściej zdarza się, że towarzystwa ubezpieczeniowe, proponują swoim klientom atrakcyjne dodatki do polisy OC. Dla części konsumentów nie jest to żadna zachęta z powodu i tak już wysokich kosztów OC. Jednak część kierowców przychylnym okiem patrzy na propozycje towarzystw ubezpieczeniowych. W przypadku szkód poniesionych w wyniku kolizji, mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Polisa OC a dodatki
  • Czy dodatki do polisy OC to tylko zabieg marketingowy towarzystw ubezpieczeniowych?
  • Zakup ubezpieczenia OC- jak szukać najlepszych ofert?

Jak już wspominaliśmy koszt ubezpieczenia OC jest dość spory. Szczególnie dla tych kierowców, którzy nie mają dużego doświadczenia za kółkiem oraz dla tych którzy nie stronią od powodowania kolizji drogowych. Jednak pakiet polisa OC plus bonusy to atrakcyjna, choć czasem kosztowna, propozycja dla kierowców, którzy jeżdżą naprawdę bezpiecznie.

Polisa OC- czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu OC samochodu?

Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego auta. Sprawę OC reguluje ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli. Wobec osoby, która nie posiada ubezpieczenia OC mogą zostać wyciągnięte odpowiednie kroki prawne, zapisane w prawie. Ubezpieczenie OC samochodu pozwala kierowcy, w razie spowodowania kolizji drogowej, na pokrycie kosztów naprawy auta ze składek na ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie samochodu rzeczywiście kosztuje, ale w razie wypadku daje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wiemy przynajmniej, że szkody zostaną naprawione za konkretne pieniądze. Jednak coraz częściej wielu kierowców zastanawia się nad tym jak oszczędzać na OC. Z pewnością, jeśli wiemy, że jeździmy bezpiecznie i od kilku lat nie mieliśmy stłuczki drogowej, możemy zacząć obniżać koszty. Jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że coś może się zdarzyć i ta wyższa składka naprawdę na coś się przyda. Argument finansowy nie powinien być w przypadku polisy OC, argumentem decydującym o wyborze konkretnej oferty polisy OC. Dla osób mających stały dostęp do Internetu, istnieje możliwość, wykupienia OC online i swobodnego porównywania ofert ubezpieczeń bez wychodzenia z domu. Zakupu polisy można dokonać dosłownie w kilka minut a kalkulator OC (kalkulatoroc.org.pl) pozwoli na szybki wybór najlepszej oferty.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej plus bonusy dla kierowcy?

Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej kuszą posiadaczy pojazdów mechanicznych dodatkowymi bonusami czy dodatkowymi pakietami usług (http://kalkulatoroc.org.pl/jakie-dodatki-dokupic-do-obowiazkowej-polisy-oc/ ). Do polisy ubezpieczeniowej możemy dokupić konkretne usługi. Często pakiety usług wraz z polisą OC są sprzedawane na preferencyjnych warunkach, o wiele bardziej atrakcyjnych niż ceny polis sprzedawanych oddzielnie. Czy warto poszerzać ubezpieczenie OC o dodatkowe usługi. Odpowiedź brzmi- to zależy. Od naszej aktualnej sytuacji finansowej czy tego, jak bardzo chcemy się zabezpieczyć. Dla kierowcy, który chce się zabezpieczyć, istnieje wiele ciekawych pakietów ubezpieczeń. Kierujący autem mogą dokupić między innymi ubezpieczenie Auto Casco, Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków czy Ubezpieczenie Assistance. Warto dobrze znać zakres ubezpieczenia OC, NW itd. Co ważne o warunkach ubezpieczeń komunikacyjnych warto przeczytać we wspomnianej ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.