Wiadomości z Katowic

Pożyczka na Majówkę

  • Dodano: 2020-02-20 09:15

Każdego roku na początku maja setki tysiące naszych rodaków wyruszają na zasłużony i długo wyczekiwany urlop. Niezależnie od tego, gdzie planujemy spędzić tegoroczną majówkę, to musimy liczyć się z tym, że koszty związane z wiosennym wypoczynkiem znacznie obciążą nasz domowy budżet. Co zrobić w sytuacji, kiedy na chwilę przed urlopem okaże się, że gotówka, którą aktualnie dysponujemy, nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów?


 

Długi weekend majowy jest świetną okazją do naładowania baterii, po długim i wyczerpującym okresie aktywności zawodowej. Dla wielu osób majówka jest jak wygrana na loterii, dlatego też znaczna część pracowników planowaniem swojego wiosennego urlopu zajmuje się już teraz. W końcu właściwe podejście jest gwarancją sukcesu! Planując rodzinny wypoczynek, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, nad tym, dokąd tego roku się udamy. Możliwości do wyboru jest całe mnóstwo, co z pewnością w dużym stopniu ułatwi nam podjęcie trafnej decyzji. Jak spędzić majówkę 2020, by urlop zaliczyć do udanych? Podpowiadamy.

Proste pomysły na udany weekend majowy

Choć tegoroczna majówka trwać będzie tylko trzy dni, to nawet tak krótki urlop może być ciekawy i pełen atrakcji. Poszukujesz inspiracji na kilkudniowy wypoczynek? Oto nasze propozycje!

  1. Majówka za granicą

Zgodnie z aktualnymi danymi statystycznymi nasi rodacy coraz częściej decydują się na spędzenie majówki w innym kraju. Jaki kierunek wybrać? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że do dyspozycji mamy jedynie 3 dni wolnego. W tej sytuacji najlepszym z możliwych rozwiązań jest udanie się w podróż do krajów sąsiadujących z Polską, takich jak np. Czechy, Słowacja czy Niemcy. Obecnie największą sympatią wśród polskich turystów cieszy się Praga. Miasto przyciąga nie tylko bogatą historią, ale także ogromną ilością fascynujących zabytków i atrakcji turystycznych.
Osoby, które postanowią przedłużyć swój długi weekend majowy, mogą rozważyć możliwość wypoczywania na jednej z europejskich, słonecznych plaż. Niemniej, należy liczyć się z tym, że majówka spędzona na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji bądź w Hiszpanii to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

  1. Majówka nad morzem lub w górach

Co zrobić w sytuacji, kiedy nie stać nas na wyjazd za granicę, a jednocześnie nie chcemy spędzać urlopu w domu? Wszystkim miłośnikom aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz długich pieszych wędrówek polecamy wyjazd w góry. Zakopane późną wiosną jest równie piękne i urokliwe co w okresie zimowym. Natomiast osoby preferujące błogi wypoczynek nad wodą, koniecznie powinny udać się nad polskie morze. Relaks na plaży to dla wielu w dalszym ciągu jeden z najlepszych sposobów na naładowanie baterii. Jesteś ciekaw, która z opcji jest tańsza? Pamiętajmy, że wysokość kosztów zależna jest od kilku czynników, takich jak wybór noclegu, liczba uczestników podróży, czas trwania urlopu itp., aczkolwiek według opinii doświadczonych polskich wczasowiczów tańszym rozwiązaniem jest wyjazd nad morze.

  1. Grill ze znajomymi

To już chyba tradycja, bez której Polacy nie wyobrażają sobie długiego weekendu majowego. Wspólne grillowanie z rodziną i znajomymi jest jedną z najczęściej wybieranych opcji spędzenia wiosennego urlopu. Jak się okazuje, nie zawsze trzeba wyjeżdżać, aby dobrze się bawić. O czym pamiętać organizując imprezę dla bliskich? W tym wypadku z pewnością nie ominie nas zrobienie większych zakupów spożywczych, królować tutaj będą przede wszystkim wszelkiego rodzaju przekąski na grilla. Warto zadbać również o komfort naszych gości, którzy zechcą u nas przenocować. W tym celu niezbędny będzie zakup dodatkowych koców i materacy.

Jak sfinansować majówkę?

Planowaniem długiego weekendu majowego należy zająć się odpowiednio wcześnie, dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale także i pieniądze. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że koszty zaplanowanego urlopu znacznie przewyższają ilość zgromadzonych środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Co wtedy? Czy w tym przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z zamierzonych celów, w wyniku czego majówkę spędzimy na kanapie przed telewizorem? Prostym sposobem na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki jest skorzystanie z oferty pożyczki na majówkę. Obecnie chwilówki cieszą się coraz większym zainteresowaniem oraz zaufaniem wśród polskich konsumentów. Pożyczka Plus oferuje swoim Klientom możliwość wnioskowania o krótkoterminową pożyczkę online w wysokości od 100 do nawet 10 000 zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich planów dotyczących weekendu majowego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.