Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Praca w Katowicach - jak wygląda sytuacja na rynku pracy w tym mieście?

  • Dodano: 2019-08-19 15:45

Katowice to jedno z największych śląskich miast, które dynamicznie się rozwija i oferuje swoim mieszkańcom naprawdę sporo.

Mimo to wiele osób, szczególnie młodych obawia się, że nie uda im się znaleźć w nim satysfakcjonującej pracy z godziwym wynagrodzeniem. Czy słusznie? Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku pracy w Katowicach? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Rekordowo niskie bezrobocie

Całe województwo śląskie może pochwalić się bardzo niskim poziomem bezrobocia. W 2018 roku wynosiło ono bowiem zaledwie 4,5% co daje drugi najlepszy wynik w naszym kraju. Lepszymi statystykami może pochwalić się wyłącznie województwo wielkopolskie. W przypadku Katowic stopa bezrobocia jest jeszcze niższa i wynosi zaledwie 1,8 procent. Oznacza to, że każdy, kto chce znaleźć pracę w Katowicach może zrobić to bez najmniejszego problemu.

Obecnie w znacznie gorszej sytuacji znajdują się za to przedsiębiorcy, którzy zwyczajnie nie mogą znaleźć osób chętnych do podjęcia zatrudnienia.

Jak skutecznie szukać pracy w Katowicach?

Wiemy już, że znalezienie zatrudnienia w Katowicach nie powinno być problemem. Jak jednak maksymalnie skrócić czas poszukiwania nowego zajęcia? To bardzo proste. Wystarczy jedynie wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Poszukujący pracy mogą wykorzystać portale takie jak jobsora.pl, na których każdego dnia mogą znaleźć setki ofert w wybranym przez siebie zawodzie. To również najwygodniejszy sposób aplikowania o posadę.

Kto ma największe szanse na zdobycie zatrudnienia w Katowicach?

Choć w Katowicach pracę może znaleźć każdy z nas, w tym również osoby bez doświadczenia czy kwalifikacji istnieją branże i zawody, w których zapotrzebowanie na pracowników jest wyjątkowo duże. O pracę nie muszą martwić się absolwenci kierunków technicznych, programiści, informatycy, specjaliści. Bardzo pożądanymi pracownikami są również osoby, które posiadają konkretny “fach” w ręku. Mowa tu między innymi o budowlańcach, operatorach maszyn i urządzeń, spawaczach, szlifierzach oraz wielu innych. Sporo wolnych etatów oferują również sklepy i zakłady usługowe.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.