Wiadomości z Katowic

Producent manekinów

  • Dodano: 2018-02-14 07:15, aktualizacja: 2018-02-14 07:18

Aby wejść w posiadanie odpowiedniego manekina trzeba skorzystać z oferty doświadczonych producentów manekinów, aby mieć pewność, że będą one najwyższej jakości.

Wytwarzanie manekinów

Manekin to imitacja postaci człowieka. Aby był odpowiednio stworzony trzeba go profesjonalnie stworzyć. Podstawowy materiał wykorzystywany do produkcji manekinów to wzmocnione włókno szklane. Jest to zdecydowanie najtańsza metoda produkcji. Wśród specjalistów pojawiły się także kontrowersje co do tego materiału, ponieważ uznano, że ma on właściwości rakotwórcze. Zdania naukowców są podzielone. Z tego powodu coraz częściej włókno szklane zastępuje się polistyrenem, który jest masowo wykorzystywany w przemyśle, np. do produkcji styropianu. W związku z jego główną właściwością, jaką jest lekkość zyskał popularność przy produkcji manekinów. W niemasowej produkcji wykorzystuje się również drewno lub papier. Taka forma szczególnie znana jest wśród włoskich technik, a więc powstałe manekiny z drewna lub papieru są wyjątkowe. Po procesie formowania części manekina następuje obróbka formy, wykańczanie, a następnie malowanie. Na końcu procesu dołącza się ewentualne dodatki takie jak makijaż, peruka oraz podstawa.

Na stronie https://my-mannequins.pl/ - producent manekinów wystawowych i nie tylko.

Producent manekinów – Warszawa

Jednym z najbardziej zaufanych i profesjonalnych producentów manekinów w Warszawie, jak i w całej Polsce jest firma ‘’o my-mannequins’’. W swojej ofercie posiadają manekiny w przeróżnych formach, pozach oraz stylach. Charakteryzuje ich przede wszystkim precyzyjność i rzetelność wykonania manekinów. Dostarczają manekiny do niemalże każdego sklepu stacjonarnego oraz są otwarci na zmieniające się trendy i style, które towarzyszą kolekcji odzieżowej. W swojej szerokiej ofercie posiadają manekiny damskie, męskie, dziecięce oraz ekspozytory dłoni, głów itp. Dzielą się one na abstrakcyjne, pośród których można wybrać pomiędzy głową jajo lub delikatnym zarysem twarzy, stylizowane z rzeźbioną twarzą i włosami, realistyczne z peruką i zróżnicowanym typem makijażu lub karnacji oraz manekiny bez głów. Dużym atutem tej firmy jest możliwość wykonania zamówienia manekina ‘’szytego na miarę’’. W tym celu można być w stałym kontakcie z producentem, aby omówić wszelkie szczegóły i uwagi. Dzięki współpracy odpowiednio stworzymy dokładny projekt zamówionego manekina. Ta firma podąża przede wszystkim za światowymi trendami, co świadczy o gwarancji udanych stylizacji, znajdujących się na witrynach, które w połączeniu z manekinem będą doskonale ze sobą współgrać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.