Wiadomości z Katowic

Projektowanie do druku 3D. Nauczysz się go online!

  • Dodano: 2020-06-17 08:15, aktualizacja: 2020-06-17 08:23

Przygotowanie projektu trójwymiarowego wcale nie wymaga posiadania rozbudowanej wiedzy i umiejętności. Do dyspozycji jest pełna gama darmowych programów umożliwiających projektowanie 3D. Dzisiaj można nauczyć się ich obsługi także przez internet!

Drukowanie 3D ma bardzo szerokie zastosowanie i wybierane jest obecnie przy realizacji różnych projektów – zarówno w szeroko pojętym przemyśle, jak również na potrzeby własne. Dzisiaj koszt zakupu drukarki 3D nie jest już tak wysoki, jak przed laty, a przy tym do dyspozycji jest szeroka gama materiałów ułatwiających wykonanie precyzyjnych wydruków dopasowanych indywidualnie do konkretnego przeznaczenia.

 

Druk 3D – z gotowych projektów i na tych przygotowanych samodzielnie

Druk 3D może następować zarówno z gotowych projektów, które bez problemu można znaleźć dzisiaj również w internecie, jak również można przygotowywać je samodzielnie. Gotowe projekty są zarówno darmowe, jak i płatne. Można znaleźć je na różnych stronach internetowych. To pełna paleta przedmiotów – od popularnych części mechanicznych, poprzez elementy do gier planszowych, a skończywszy na efektownej biżuterii czy dekoracjach. Jeśli jednak celem jest przygotowanie przedmiotu, który nie jest dostępny w sieci jako gotowy projekt, konieczne będzie projektowanie 3D do druku. Takie projektowanie prowadzi się w specjalnych programach komputerowych – także dostępnych bez opłat.

Wśród popularnych programów służących do projektowania 3D znajdują się:

  • 3DCrafter
  • Autodesk 123D
  • Art of Illusion
  • Blender
  • DesignSpark
  • K-3D
  • Tinkercad
  • MeshLab
  • Sculptris

 

W sieci można znaleźć również dużo poradników dotyczących obsługi powyższych programów, dzięki czemu nawet niezaawansowana w tym osoba może przyszykować trójwymiarowy projekt. 

 

Zleć projektowanie 3D do druku i wydruk w trójwymiarze!

Aby wykonać wydruk 3D, nie trzeba posiadać własnej drukarki. Aktualnie można skorzystać z usług firm, które zajmują się udostępnianiem swojego parku maszynowego składającego się z nowoczesnych drukarek 3D. Umożliwiają one precyzyjny druk 3D - https://3dfrog.pl/drukowanie-3d/ z wykorzystaniem najlepszej jakości materiałów dla maksymalnych efektów. Dodatkowo, firmy tego typu oferują swoim klientom projektowanie 3D do druku, dlatego też osoby, które chciałyby uzyskać konkretne elementy 3D, ale nie mają czasu lub nie mają zdolności do projektowania trójwymiarowego mogą zdecydować się na zlecenie tego typu usługi specjalistom. Adresy firm zajmujących się świadczeniem usług projektowania 3D oraz druku 3D można znaleźć już teraz online.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.