Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Purell - dezynfekcja rąk dla przestrzeni publicznej

  • Dodano: 2017-12-07 12:45

Higiena i dezynfekcja rąk jest bardzo istotna dla naszego zdrowia. To nie objaw nerwicy natręctw, ale przede wszystkim przejaw odpowiedzialności za zdrowie swoje i ludzi, z którymi się codziennie spotykamy. Gdzieniegdzie pojawia się pogląd, że częste mycie rąk powoduje, że nasz organizm traci odporność, jeśli jednak w ciągu dnia stykamy się z setkami, a może nawet milionami bakterii, jest on bezzasadny. Od wieków wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tymczasem większość osób myje ręce zaledwie 5 sekund, podczas gdy optymalny czas dla tej czynności to co najmniej 30 sekund.

Geneza marki Purell

Marka Purell pojawiła się w sklepie Higieniczny.pl za sprawą ekspansji i rozwoju technologicznego firmy Gojo. Ten amerykański potentat w dziedzinie higieny i profilaktyki zdrowotnej zawładnął światowym rynkiem w dziedzinie bezdotykowych dozowników antybakteryjnych żeli i pianek i samych produktów niszczących bakterie, drożdże i wirusy, które dostają się do naszego organizmu poprzez niedostateczną higienę rąk. Poprzez szkolenia zwraca uwagę, jak ważna jest odpowiednia higiena rąk, w środowisku przemysłowym, w pracy biurowej, w służbie zdrowia, w szkołach, a także innych miejscach szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Wszystko zaczęło się od poszukiwania preparatu, który umożliwiłby utrzymanie higieny i zwalczanie drobnoustrojów nawet w warunkach braku dostępu do bieżącej wody. Inżynierowie i naukowcy współpracujący z firmą Gojo stworzyli preparat pozwalający usuwać szkodliwe dla naszego organizmu bakterie bez konieczności używania wody. Rewolucyjna marka Purell na rynek konsumencki trafiła pod koniec lat 90-tych i od razu zajęła na nim czołowe miejsce, którego nie opuszcza po dziś dzień.

Zastosowanie produktów marki Purell

Wszędzie tam, gdzie utrudniony jest dostęp do wody oraz tam, gdzie wymagana jest sterylna czystość, są polecane produkty marki Purell. Służba zdrowia wymaga szczególnego dbania o brak kontaktu ze szkodliwymi bakteriami, które mogą wywoływać np. sepsę, groźną dla zdrowia i życia. Produkty purell niszczą drobnoustroje w 99, 9%, co stawia je na czele najbardziej skutecznych produktów antybakteryjnych. Dla chirurga mycie rąk przed zabiegiem to konieczność, nie może w końcu przenieść na pacjenta żadnych bakterii, tym bardziej, że pracuje na otwartym organizmie. Dlatego użycie produktów Purell w przygotowaniu do operacji stało się dla lekarzy bardzo ważne. Daje pewność, że wszystkie bakterie, grzyby i wirusy, które mógł mieć na rękach zostaną skutecznie zneutralizowane. Ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa i higieny produkty Purell używa się w połączeniu z bezdotykowymi dozownikami. Działają one na zasadzie automatu na baterie. Kiedy wymagają ładowania dioda LED zaczyna się świecić. Aby skorzystać z dozownika wystarczy zbliżyć do niego ręce. Wśród produktów marki Purell przeznaczonych do dozowników i stacji dozujących są żele i mydła antybakteryjne.

Wybór produktów marki Purell

W składzie żelu Purell Advanced znajdziemy 70% alkoholu, co pozwala na używanie go w warunkach wymagających szczególnego dbania o higienę. Zawiera w składzie nawilżacze, dzięki którym ręce pozostają odświeżone i miękkie. Pozwala na chirurgiczną dezynfekcję rąk. Dostępny jest także żel do dezynfekcji Purell z formułą przeciwwirusową, polecany do wszystkich zakładów pracy oraz szpitali.

Purell do stosowania w biurze

Produkty Purell to także żele w postaci butelek z dozownikami z pompką lub klapką do stosowania bezpośredniego, bez użycia urządzenia dozującego. Świetnie nadadzą się do środowiska biurowego, gdzie wbrew pozorom pracownicy stykają się z wieloma drobnoustrojami. Jednym z głównych źródeł niechcianych bakterii jest komputer, na który bakterie przenoszą jego użytkownicy. Według badań na klawiaturze komputera może się znajdować nawet 400 razy więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Zastosowanie indywidualnych żeli z dozownikami z pompką, a także zamontowanie systemu dozującego bezdotykowego w łazienkach, może sprawić, że środowisko biurowe będzie zdrowsze, a bezpieczeństwo i higiena pracy zachowane w większym stopniu.

Purell w szkole, na uczelni, a także w gastronomii – szerokie zastosowanie produktów Purell

Dozowniki bezdotykowe Purell z powodzeniem można zainstalować w każdym miejscu, które wymaga większego zaangażowania w higienę, ze względu na ilość bakterii przedostających się poprzez niedomyte ręce do organizmu. Każda toaleta publiczna, z której korzysta tysiące ludzi, powinna być wyposażona w system bezdotykowych dozowników Purell. Dostosowane są one do różnorodnych potrzeb. Jedne zbudowane są z ciemniejszego materiału z fakturą, co pozwala na użytkowanie ich w miejscach szczególnie narażonych na bród jak np. warsztaty samochodowe, od których zaczęła się historia ekspansji firmy Gojo i dalszego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Restauracje, wymagają sterylnej czystości, dlatego zarówno dla pracowników w kuchni, jak i klientów warto zainstalować dozowniki Purell, w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie. W gastronomii właściwe umycie rąk jest niezbędne, w końcu potrawy przygotowane własnoręcznie przez kucharzy trafią potem do żołądków klientów. Stosowanie dozowników w szkołach i uczelniach zapewnia większą higienę, nie rozprzestrzenianie się chorób, a tym samym przyczynia się do większej frekwencji na zajęciach i wykładach. Niewłaściwe mycie rąk może doprowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób, tj. wirusowe zapalenie wątroby typu A i E, salmonella, czerwonka, czy biegunka podróżnych. Choroby „brudnych rąk” są niezwykle groźne dla zdrowia, dlatego nie należy bagatelizować właściwej higieny rąk zarówno w domu jak i miejscu pracy. We właściwej profilaktyce tych chorób z pewnością pomogą nam żele Purell.

Purell - dezynfekcja rąk dla przestrzeni publicznej