Wiadomości z Katowic

Rekonstrukcja paznokcia - na czym polega i kiedy warto po nią sięgnąć?

  • Dodano: 2021-05-06 14:00, aktualizacja: 2021-08-09 13:55

Problemy ze stopami są takimi, które "atakują" znienacka i często przez długi czas nie dają o sobie znać. Wiele spośród nich jest ściśle związana z paznokciami właśnie u ich palców. Niestety, często bywa tak, że konieczna okazuje się być ich rekonstrukcja. Kiedy tak właściwie trzeba się jej podjąć i dlaczego warto się na nią zdecydować? Na czym dokładnie polega? Te kwestie zamierzamy poruszyć w dzisiejszym wpisie.

 

Kiedy i dlaczego warto sięgnąć po rekonstrukcję paznokcia?

Rekonstrukcja paznokcia http://satin.pl/zabiegi-podologiczne/rekonstrukcja-paznokcia jest czymś, czego podejmuje się w sytuacji, w której konieczne jest zabezpieczenie odsłoniętego łożyska paznokcia, a zatem tkanki, do której ten przyrasta. Bardzo często stanowi ona część terapii prowadzącej do leczenia wrastających paznokci. Nierzadko do konieczności podjęcia się jej dochodzi w momencie, w którym paznokieć dozna uszkodzenia mechanicznego. Im szybciej zostanie wykonana rekonstrukcja, tym w bezpieczniejszych warunkach będzie się ona odbywała i choć skuteczność zabiegu zawsze stoi na najwyższym poziomie, długie zwlekanie z nim może oznaczać pewne niebezpieczeństwo dla własnego zdrowia, ale i przedłużanie się całego procederu. Rekonstrukcja w większości przypadków ma na celu poprawienie estetyki paznokci - przynajmniej z punktu widzenia podejmującego się jej pacjenta. Tak naprawdę jednak niepodjęcie się jej w wielu przypadkach jest w stanie doprowadzić do gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia.

Dlaczego zatem po rekonstrukcję paznokcia po prostu warto sięgnąć? Poniżej wypisujemy kilka z tych powodów, które powinny przekonać każdą zastanawiającą się nad nią osobę.

  • Rekonstrukcja jest w stanie poprawić stan zdrowia - nade wszystko jednak zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju chorób, które mogą zostać wywołane przez dostawanie się zarazków do nieosłoniętego niczym palca stopy.
  • Potrafi zapobiec dodatkowemu bólowi - paznokieć jest częścią palca, która w wielu przypadkach zapobiega olbrzymiemu bólowi pojawiającemu się chociażby po mocnym uderzeniu się w palec. Stanowi on pierwszą jego ochronę i jest naprawdę ważny właśnie z tego punktu widzenia.
  • Jest szalenie skuteczna - zabiegu w żaden sposób nie trzeba powtarzać. Choć wymaga on regularnych wizyt kontrolnych, mają one na celu zaledwie sprawdzenie, czy wszystko przebiega po myśli pacjenta. Co jednak najważniejsze, rekonstrukcje są bardzo trwałe. Zachowują się dokładnie tak, jak naturalna płytka, którą można piłować i malować. Tak, jak robi się z resztą paznokci.
  • Zwiększa walory estetyczne - nieposiadanie jednego z paznokci niesie ze sobą oczywiste ubytki pod kątem estetyki. Dzięki rekonstrukcji można się ich pozbyć i po prostu przestać zastanawiać się, czy wypada odsłonić stopy, czy raczej jest to niewskazane.

Naturalnie rzecz biorąc korzyści płynących z postawienia na rekonstrukcję paznokcia jest wiele więcej. To te powyższe jednak powinny najbardziej dobitnie pokazywać, jak cennym i wartym zainteresowania zabiegiem takowa potrafi być.

 

Na czym dokładnie polega rekonstrukcja paznokcia?

Decydując się na rekonstrukcję paznokcia warto mieć świadomość co do tego, na czym ona tak właściwie polega i jak dokładnie przebiega.

Cały proces rozpoczyna się od jak najbardziej skrupulatnego i dokładnego oczyszczenia i oszlifowania paznokcia, który pozostał na skórze pacjenta. To zakłada również pozbycie się elementów, które będą wadzić w osadzeniu łożyska, które będzie przez nie niepotrzebnie obciążone. To na tym etapie następuje również wybranie odpowiedniej masy służącej do rekonstrukcji. W większości przypadków jest to żel lub akryl. Oba te materiały doskonale zastępują naturalny paznokieć lub jego część - właśnie dlatego oba są rozwiązaniem stosunkowo bezpiecznym. Te wszystkie aspekty składają się na etap wstępny przygotowań do samego zabiegu.

Tuż po procesie przygotowań następuje właściwy zabieg, wykonywany przez profesjonalnego podologa specjalnymi narzędziami oraz wybranym wcześniej materiałem. Zabieg ten nie wymaga żadnego znieczulenia - jest całkowicie bezpieczny. Pod warunkiem, że zostanie wykonany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. Po ukończonym zabiegu konieczne jest oczywiście odpowiednie dbanie o rekonstrukcję - tak, aby utrzymywała ona swoją nienaganną formę i spełniała się w swoich zastosowaniach.

Jeżeli podejmuje się decyzję o rekonstrukcji, warto oddać się w ręce profesjonalnego gabinetu podologicznego. Tylko wtedy ma się pewność, że zostanie się potraktowanym z należytą troską i uwagą.

 

Podsumowanie

Rekonstrukcja paznokcia https://www.bojadla.edu.pl/czym-zajmuje-sie-podolog/ nigdy nie jest czymś, czego chciałoby się musieć podjąć. Tak naprawdę jednak w pewnych sytuacjach może okazać się koniecznością. Dlatego też tak istotna jest świadomość co do tego, na czym ona tak właściwie polega i dlaczego warto się jej podjąć. Nade wszystko jednak powinno się wybrać gabinet podologiczny, który stanie na wysokości zadania i spełni się w swojej roli. Świetną opcją jest tutaj chociażby gabinet Satin, specjalizujący się w tego typu zabiegach (ale i wielu innych ściśle związanych z paznokciami i stopami).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.