Wiadomości z Katowic

Rozstępy, czyli niechciana ozdoba Twojej skóry i ciemna strona ciąży

  • Dodano: 2022-01-11 09:30, aktualizacja: 2022-01-12 08:35

W najbliższym czasie zostaniesz mamą? Już teraz chcesz się przygotować na niespodzianki jakie sprawi Ci Twój organizm podczas tych cudownych 9 miesięcy? Kobiecy organizm staje na wysokości zadania, aby jak najlepiej przygotować się na przyjście dziecka na świat. Każdego dnia widzisz jak zmienia się Twoje ciało. Poza widocznymi plusami jakimi w większości przypadków jest polepszenie stanu cery, która staje się bardziej promienna i złagodzeniu ulega występujący trądzik pojawiają się także przykre niespodzianki jakimi są rozstępy. Boryka się z tym każda przyszła mama. Głowa do góry, świat kosmetologii tak bardzo się rozwinął, że pomocne produkty masz na wyciągnięcie ręki. 

Krótka anatomia skóry i proces powstawania rozstępów – miej świadomość z czym walczysz

Jednym z podstawowych budulców skóry jest kolagen, a dokładniej mówiąc włókna kolaganowe. To one odpowiadają  za elastyczność i sprężystość. Co się z nimi dzieje podczas ciąży? Skóra ulega rozciągnięciu, dodatkowo ze względu na życie w dwupaku przybierasz na wadze, czyli tym samym zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, a to wszystko znacząco wpływa na strukturę skóry. Podczas rozciągania włókna kolagenowe ulegają pęknięciu, w konsekwencji czego powstają rozstępy. W początkowej fazie tzw. zapalnej są one czerwone. Odczuwalny jest dyskomfort – swędzenie oraz widoczne jest podrażnienie. Jest to alarm dla Ciebie, że czas najwyższy zadbać o ich usuwanie. Kolejną fazą tzw. zanikową jest blednięcie rozstępów, aż w końcu przemienią się w niezbyt estetyczne blizny. Niestety na tym etapie walka jest znacznie cięższa i dłuższa. 

Rozpocznij skuteczną walkę i pozbądź się rozstępów raz na zawsze 

Musisz mieć świadomość, że niektóre kobiety mają większą tendencję do powstawania rozstępów. Duże znaczenie w całym procesie mają geny oraz hormony. Jak skutecznie możesz niwelować widoczność rozstępów? Przede wszystkim ważna jest aktywność fizyczna podczas ciąży, która pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Kolejnym dobrze Ci znanym elementem jest woda. Stanowi ona około 60% masy ciała. Jest to podstawowy składnik organizmu, jaki ma istotny wpływ na wszystkie komórki. Odpowiednio zbilansowana dieta bogata w witaminy oraz kwasy omega-3 poprawi wygląd Twojej skóry. Zapobiegać należy zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Tu z pomocą przychodzą kosmetyki na rozstępy, które dzięki naturalnym składnikom skutecznie pomagają w walce. Więcej na temat rozstępów, ich powstawaniu oraz zapobieganiu  i leczeniu możesz przeczytać na blogu beautymamasense.pl/co-jest-dobre-na-rozstepy-w-ciazy/. Firma kosmetyczna Beauty Mama specjalizuje się w kosmetykach odpowiednich dla kobiet w ciąży. Walka z rozstępami nie musi spędzać Ci snu z powiek. Połączenie aktywności fizycznej, diety, odpowiedniego nawodnienia oraz specjalistycznych kosmetyków pozwoli Ci się cieszyć piękną skórą. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.