Wiadomości z Katowic

Sale weselne - jak wybrać najlepszą?

  • Dodano: 2018-03-29 15:30

Ślub i wesele to najważniejsze uroczystości w życiu każdego człowieka. Jednak ich organizacja bywa niekiedy bardzo stresująca. Trzeba przecież nie tylko wybrać fotografa czy fryzjera, ale również sale weselne, jakie bierzemy pod uwagę. A to jest największy problem.

Sale weselne – czas zacząć poszukiwania

Gdy wybranka twojego serca powie magiczne „tak”, rozpoczyna się czas narzeczeństwa. I jeżeli nie jesteś milionerem, przed wami sporo wyzwań związanych z organizacją ślubu i wesela. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Mieszkańcy dużych miast czy aglomeracji, jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy aglomeracji śląskiej mają o wiele prostsze zadanie. W dużych skupiskach ludności, jest o wiele więcej restauracji i lokali, które podejmą się organizacji wesela. Jednak cała reszta Polski może mieć problem. Zwłaszcza narzeczeni mieszkający dalej od dużych ośrodków. W małomiasteczkowych powiatach ilość sal weselnych jest oczywiście dużo niższa. I tu zaczynają się schody. Bo jak wybrać najlepszą opcję? Trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim, zdecydujcie co jest dla was najważniejsze: cena, lokalizacja czy opinie o lokalu.

Za ile, gdzie i jak?

Niezależnie od tego, co będzie głównym wyznacznikiem w wyborze sali weselnej, musicie i tak sprawdzić wszystkie lokale w okolicy. Większość sal weselnych nie podaje cen na swojej stronie internetowej. Chcąc poznać szczegóły musimy najczęściej jechać osobiście porozmawiać z właścicielem. Jeżeli uda się tego uniknąć, tym lepiej dla nas, bo oszczędzamy czas. Najbardziej rozsądnym wyjściem przy wyborze sali weselnej jest połączenie trzech powyższych aspektów: ceny, opinii o lokalu oraz lokalizacji. Sale weselne Zakopane niekiedy diametralnie różnią się od siebie, dlatego trzeba znaleźć złoty środek. Decydując się na lokal sporo oddalony od naszego miejsca zamieszkania możemy zaoszczędzić kilkanaście złotych na jednym gościu. Jednak ryzykujemy, że część z nich nie pojawi się na naszym weselu właśnie z powodu odległości. Z kolei lokal ze świetnymi opiniami w internecie i mediach może być o wiele za drogi na nasz budżet. Również wysoka cena nie oznacza wysokiej jakości usług. Niektóre drogie sale weselne są jeszcze droższe z powodu dodatkowych opłat. Domagają się one korkowego za alkohol, które naraża nas na większe koszty. W związku z powyższym poszukiwanie najlepszej sali weselnej to trudne wyzwanie. Zwłaszcza, gdy dodamy do tego brak terminów. Zdarza się, że idealna sala jest na wyciągnięcie ręki, ale gdy dzwonimy pani po drugiej stronie słuchawki informuje nas, że termin już zajęty. I poszukiwania należy zacząć od początku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.