Wiadomości z Katowic

Serwis Ford - ASO czy serwis niezależny?

  • Dodano: 2020-03-25 09:15

Potrzebujesz profesjonalnych usług serwisowych dla swojego samochodu marki Ford? Teraz kierowcy mają do dyspozycji zarówno oferty ASO, jak również usługi świadczone przez niezależne serwisy. Co wybrać?

ASO – autoryzowana stacja obsługi Ford

Działające przy salonach samochodowych ASO, czyli autoryzowane stacje obsługi oferują swoim klientom szeroką gamę różnych usług w ramach diagnostyki oraz naprawy samochodów konkretnych marek. Gdy chodzi o serwis Ford Katowice także posiadają takie właśnie punkty. ASO najczęściej odwiedzane są przez właścicieli nowszych samochodów marki Ford. Systematyczne korzystanie z usług ASO pozwala na zachowanie ważności gwarancji na pojazd, a także zapewnia wykonanie napraw zgodnie z zaleceniami producenta. Podczas wizyty w autoryzowanej stacji obsługi pracownicy mogą także wykonać aktualizację oprogramowania samochodu. Naprawianie auta w ASO jest też dodatkowym plusem przy sprzedaży pojazdu. Główny minus ASO to wysokie ceny. Niestety, trzeba będzie zapłacić tam nawet kilka razy więcej niż za prace wykonane w serwisach niezależnych.

Niezależne serwisy samochodowe Ford

Druga opcja to niezależny serwis Ford Katowice także mają wiele takich punktów. Są to warsztaty samochodowe specjalizujące się w prowadzeniu napraw samochodów marki Ford, a także innych marek. W niezależnych serwisach można skorzystać z szerokiej gamy usług, które obejmują między innymi:

  • diagnostykę komputerową samochodu
  • mechanikę samochodową
  • serwis klimatyzacji
  • serwis ogumienia
  • sprzedaż części samochodowych i akcesoriów
  • chip tuning
  • autodetailing

Pracownicy warsztatów samochodowych tego typu mogą zapewnić zatem pełną obsługę w ramach różnych usterek. Dodatkowym atutem są niskie ceny, dlatego też jest to opcja chętnie wybierana przez właścicieli starszych aut oraz tych, którzy po prostu wolą zaoszczędzić na naprawach. Kluczem do zadowolenia jest jednak znalezienie takiego warsztatu, którego mechanicy rzeczywiście znają się na rzeczy. Adresy ASO oraz niezależnych serwisów samochodowych Forda można znaleźć w internecie.

 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.